Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Kl. VI b w Ogrodzie Botanicznym

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

Czy wiecie co to jest epiderma, kutykula, kutner i transpiracja? Jeśli nie a chcielibyście się dowiedzieć to koniecznie odwiedźcie ogród botaniczny w Poznaniu. Klasa 6b w ramach Nocy Biologów uczestniczyła w warsztatach, na których dowiedziała się, że kaktusy nie mają kolców tylko ciernie, poznały 50-letnią roślinę, która ma tylko 2 liście, dowiedziały się, z ktorych roślin robi sie sizal i lateks. I to co najbardziej się podobało młodzieży, mogła kaktusy i sukulenty poznawać od wewnątrz podczas obserwacji mikroskopowych. Zrobiliśmy dla Was kilka zdjęć.

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content