Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

„Pax” czy warto przeczytać?

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

Ostatnio na lekcji języka polskiego omawialiśmy książkę pod tytułem „Pax”. Powieść Sary Pennypacker z czarno-białymi ilustracjami Jona Klassena została nagrodzona wieloma nagrodami. Wśród najbardziej prestiżowych znalazła się Nagroda Główna Komitetu Ochrony Praw Dziecka w kategorii Książki dla dzieci w wieku 5-14 lat.

Książka opowiada o losach chłopca o imieniu Peter i jego lisie Paxie. Głównym motywem jest motyw drogi i przemian jakie zachodzą w postaciach. Powieść jest napisana z dwóch perspektyw -nastoletniego chłopca, który musi opuścić swój dom oraz lisa, który w tym czasie musi się nauczyć jak przetrwać w dzikim lesie. Okładka nie zachęca do sięgnięcia po tę książkę, a żółte staro wyglądające kartki, nie przyciągają uwagi czytelnika. Jednak treść zaskakuje zwrotami akcji i ciekawymi opisami życia lisów.

Powieść ta podobała mi się, ponieważ Peter przypomina mnie – jest podobnie uparty i buntowniczy, a równocześnie dba o swoich bliskich. Polecam wszystkim nastolatkom tę książkę i chętnie przeczytam jej kontynuację pod tytułem „Pax. Droga do domu”.

Franciszek Frąckowiak 6B

Książka dostępna w naszej bibliotece

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content