Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Wizyta przedstawicielek Komitetu Ochrony Praw Dziecka w klasach I-IV

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

W miesiącu kwietniu naszych uczniów i uczennice klas 1-4 oraz 1 Oddziału Przygotowawczego, odwiedziły Przedstawicielki Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka, które w ramach programu profilaktycznego: „Kierunek Szacunek. Edukacja , profilaktyka i rozwijanie kompetencji przyszłości”, przeprowadziły w klasach wspaniałe, twórcze i rozwijające warsztaty w następujących obszarach tematycznych:

• Zagadnienia dotyczące umiejętności społecznych i komunikacyjnych.

• Psychoedukacja, profilaktyka zdrowia psychicznego.

W ramach warsztatów uczniowie i uczennice ćwiczyli m.in.: konstruktywne rozwiązywanie konfliktów, aktywne słuchanie, twórcze myślenie, postawę asertywną. Uczyli się jak z szacunkiem stawiać granice. Jak rozmawiać ze zrozumieniem, pomagać innym i umieć zadbać przy tym o siebie. Przećwiczyli tzw. ABC interwencji rówieśniczych. Poruszono również zagadnienie przemocy oraz cyberprzemocy.

Zapraszam serdecznie do fotorelacji z warsztatów .

Marta Przybylak-Nochowicz (pedagog szkolna klas 1-4)

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content