Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

TYDZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ – ERASMUS+ kl. IIc

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

W minionym tygodniu klasa 2c miała okazję aktywnie uczestniczyć w obchodach Tygodnia Unii Europejskiej. W ramach tego wyjątkowego wydarzenia uczniowie wzięli udział w szeregu ciekawych i edukacyjnych działań.

Rozpoczęliśmy od gier interaktywnych, które pozwoliły dzieciom w zabawny sposób poznać różnorodność kultur i tradycji europejskich. Następnie, uczniowie zapoznali się z hymnem Unii Europejskiej – „Odą do radości”. Wspólne słuchanie tego utworu było dla wszystkich niezwykłym przeżyciem, które wzbogaciło naszą wiedzę muzyczną i kulturową.

Dodatkowo, klasa 2c zgłębiała wiedzę na temat nazw, flag oraz położenia na mapie wybranych państw członkowskich UE. Dzięki tym działaniom, uczniowie mieli okazję lepiej zrozumieć geografię naszego kontynentu oraz nauczyć się rozpoznawać symbole narodowe poszczególnych krajów.

Tydzień Unii Europejskiej był dla nas wyjątkowym czasem pełnym nauki i zabawy, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content