BIBLIOTEKA W NOWEJ ODSŁONIE!

Zapraszamy do biblioteki szkolnej po remoncie. W jasnym, przestronnym, kolorowym wnętrzu czekają nowości i starzy przyjaciele. Przyjdź! Poczytaj! Wypożycz!
Zaczytaj się w bibliotece jesienią!

Zapraszamy!

Przedstawienie szkolnego teatrzyk kamishibai w Bibliotece Raczyńskich

Teatrzyk kamishibai to japońska sztuka opowiadania bajek. Dzięki uprzejmości Biblioteki Raczyńskich i gościnności pań bibliotekarek z Filii nr 55 w ODK Wiktoria, miałam szansę zaprezentować teatrzyk szerszej  publiczności. Przedstawienie pt: „Z przygód krasnala Hałabały” dedykowane było dzieciom w wieku od 6-9 lat. Ku uciesze organizatorów, frekwencja dopisała i zakątek biblioteki wypełnili mali czytelnicy. Dzieciom bardzo spodobała się ta forma opowiadania bajek. Na  prośbę słuchaczy, zaprezentowałam dodatkowo „Kukuryku na ręczniku”.  Na zakończenie, pokazałam również najciekawsze egzemplarze z bibliotecznej kolekcji. Młodzi czytelnicy patrzyli z zainteresowaniem. Spotkanie było częścią obchodów Tygodnia Bibliotek. Dziękuję wszystkim za liczny i aktywny udział.

Barbara Rosińska

Teatrzyk kamishibai

Kamishibai to japońska sztuka opowiadania bajek. Nazwa powstała z połączenia słów: „kami”- papier oraz „shibai”- teatr. W grudniu 2018 biblioteka szkolna zakupiła teatrzyk kamishibai, aby w atrakcyjny sposób promować czytelnictwo. Do tej pory, uczniowie klas 1-3 obejrzeli już „Kukuryku na ręczniku” i „Czarodziejskie słowo”. Czwartoklasiści mieli okazję zobaczyć „Legendę o Skarbniku”, tworzyli również własne opowieści w grupach. Na przedstawienia teatrzyku zaprosiliśmy również dzieci z pobliskiego przedszkola. Cieszymy się, że ten sposób prezentowania opowieści cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

Barbara Rosińska

UWAGA SZACHIŚCI !

Biblioteka ma nowe komplety szachów! Zapraszamy wszystkich fanów tej niezwykłej gry strategicznej do ćwiczenia umiejętności logicznego myślenia!

ZAKŁADKI DLA PIERWSZOKLASISTÓW

Uczniowie klas czwartych wykonali, dla swoich młodszych kolegów, piękne zakładki do książek.
Te kolorowe upominki zostaną wręczone podczas uroczystego pasowanie na czytelnika.

UROCZYSTE PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Dnia 28 września odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści zapoznali się z „Kodeksem czytelnika” oraz zasadami obowiązującymi w bibliotece. Następnie nowi czytelnicy mogli wypożyczyć wybraną przez siebie książkę.  Na pamiątkę tej uroczystej wizyty, wszyscy otrzymali zakładki przygotowane dla nich przez starsze koleżanki