Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Działania Rady Rodziców

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)


Drogie Dzieci! Droga Młodzieży!

Rada Rodziców przygotowała w tym roku dla Was kilka niespodzianek z myślą o spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu i bez ekranów.

Stąd od czwartku w koszu z piłkami koło dyżurki woźnych znajdziecie 3 duże koce piknikowe – można z nich korzystać w czasie długich przerw, ale i podczas lekcji w plenerze. Dodatkowe 2 koce są dostępne w świetlicy.

Na szkolnym holu stoliki zostały oklejone planszami do gier, pionki są dostępne w pudełkach na parapecie.
Mamy nadzieję, że skorzystacie z zaproszenia do wspólnych gier oraz będziecie odpowiedzialni dbając o szkolne (czyli Wasze) zasoby. Tym niemniej mamy pewien zapas pionków przygotowany – gdybyście zauważyli braki – proszę o sygnał – uzupełnimy w miarę możliwości.

Dla zdrowej osłody zakupiliśmy dla Was soki – bezpośrednio tłoczone z polskich owoców, bez konserwantów, bez koncentratów, w lekko retro opakowaniach ze słomką.

Życzymy przyjemnego czasu!

Rada Rodziców

Fotorelacja w galeriiŚwięta, święta… i po świętach! Tym wpisem chcemy Wam przypomnieć wyjątkową atmosferę jaka panowała w naszej szkole już od pierwszych dni grudnia.

Najpierw na holu zaczęły pojawiać się elementy dekoracji, która ostatecznego kształtu nabrała dzięki współpracy wielu osób: rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Przez wiele dni mogliśmy cieszyć się świątecznym klimatem i zapewne w niejednym domowym albumie przybyło zdjęcie na tle szkolnego kominka. Grudniowe poranki, gdy na dworze ciemno i ponuro, nie są łatwe… ale gdy wejście do szkoły rozświetlają lampki migoczące wśród papierowych gwiazd – śnieżynek – to pojawia się uśmiech i nadzieja na dobry dzień.

Wkrótce zapachniało korzennymi przyprawami – to znak, że odbywało się tradycyjne pieczenie pierników z Radą Rodziców. W tym roku akcja również trwała 3 dni, przygotowaliśmy dla Was rekordowe 50kg (!) ciasta, a we wspólnym pieczeniu wzięło udział ponad 250 uczennic i uczniów. Cieszymy się ogromnie, że dla wielu z Was to coroczny rytuał i że dołączają do nas kolejne roczniki.

Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w te projekty poświęcając swój czas i siły ku radości całej naszej szkolnej społeczności!

Rada Rodziców

Pieczenie pierników – film nagrany i udostępniony przez TVK Winogrady.NIE CHOWAJ SKARBÓW W SZAFIE!

Moda #lesswaste dla każdej i każdego!

Zaprojektuj i wykonaj nowy ciuch korzystając ze starych ubrań swoich, mamy, dziadka, wujka, ciotki klotki…

Stwórz niepowtarzalny outfit.

Pokaż swój charakter, osobowość, indywidualność!

Sprawdź co już masz w szafie!

Napraw, ozdób, przerób…

– Zrób #cośnowegozestarego

– Pokaż innym swoje dzieło i weź udział w akcji

  #UpcyclingSP11 #drugieżycieubrań

Nie wyrzucaj – przerób! To nie tylko pomysł na oszczędność pieniędzy i środowiska, ale również wspaniała okazja, żeby mieć oryginalne ubrania.

Wystarczy zapomniane przez nas ubranie z dna szafy, dobry pomysł i trochę energii!

Każdy i każda z nas ma w szafie ubrania, w których już nie chodzi, które nie pasują lub takie, które przestały nam się podobać. Najczęściej zalegają one przez lata na półkach albo zostają wyrzucone na śmietnik.

A przecież te rzeczy może nosić inna osoba lub można je przerobić, czyli podarować nienoszonym ubraniom drugie życie.

Przez cały czas trwania projektu będzie nam towarzyszyła kampania informacyjna i edukacyjna na temat wpływu mody na nasze środowisko naturalne. Obserwujcie szkolne media, zaglądajcie na stronę internetową, czytajcie plakaty, zachęcajcie innych do zgłębiania tematu, dzielcie się swoimi spostrzeżeniami – razem możemy więcej!

Cele akcji:

–       propagowanie zachowań proekologicznych (zerowaste/lesswaste)

–       wzmacnianie poczucia własnej wartości

–       szerzenie wiedzy o szkodliwości fastfashion

–       rozwijanie kreatywności

–       nauka i ćwiczenie praktycznych umiejętności

Nagrody:

–       profesjonalne zdjęcie portretowe dla każdej osoby uczestniczącej (w dniu 01.04)

–       publikacja projektu  w e-książce „Nie chowaj skarbów w szafie -UpcyclingSP11”

–       nagrody niespodzianki od RR za najciekawsze projekty

Osoby uczestniczące:

Uczniowie i uczennice SP 11

Zasady – Co powinno zawierać zgłoszenie:

–       imię, nazwisko, wiek osoby uczestniczącej

–       projekt lub zdjęcie ubrania lub zdjęcie w ubraniu

–       krótka notka o projekcie (z czego wykonano, co zainspirowało, itp.)

–       zgoda rodzica na publikację zdjęcia wykonanego przez Flarra Katarzyna Kitajgrodzka w wykonanej przez uczestnika/uczestniczkę stylizacji

Gdzie się zgłaszamy:

SP11rodzice@gmail.com

Ramy czasowe:

Ogłoszenie projektu – 01.03.2022

Czas na zgłoszenia online – do 21.03.2022

Czas na dokończenie realizacji pomysłów – do 31.03.2022

Wielki wiosenny pokaz: 01.04.2022

Kampania edukacyjna 01-30.03.2022:

–       www szkoły

–       fb szkoły

–       instagram SU

–       Young face tv

–       Kampania plakatowa

–       Mini projekty realizowane w klasach

Organizatorzy:

RR przy SP 11 w Poznaniu

SU przy SP 11 w Poznaniu

SUJ przy SP 11 w Poznaniu

SKW przy SP11 w Poznaniu


Podziel się i wywołaj uśmiech! Podsumowanie akcji

W ciągu kilku tygodni trwania akcji zebraliśmy całą górrrrę książek, planszówek, klocków i puzzli. Uczennice i uczniowie z SU oraz SKW codziennie sprawdzali stan miejsca zbiórki i przenosili rzeczy do podręcznego magazynu. Ilość gier i książek jaką się podzieliliśmy przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Brawo Wy! Brawo My!

Koordynatorka p. Natalia Bernacik odebrała przekazane podarunki i okazało się, że zapełniły 2 palety w magazynie! Trwa ich segregacja pod kątem wieku dzieci i stopniowe przekazywanie  do Domów Dziecka.

Na pewno wywołamy niejeden uśmiech!

Jako Rada Rodziców cieszymy się, że mogliśmy wspierać to działanie.


„Podziel się i wywołaj uśmiech”

Drodzy uczniowie i rodzice!

Zapraszamy Was do wspólnego działania na rzecz dzieci z domów dziecka.

Chcemy wywołać uśmiechy na ich twarzach, dzieląc się tym, co już mamy i tym, co możemy dać.

Zbieramy książki, gry planszowe, karciane, puzzle i klocki – nowe lub w bdb stanie (kompletne, czyste) – dobrze wiecie, co sprawia radość dzieciom 🙂

Przyniesione rzeczy zostawcie w oznaczonym kartonie na holu szkoły. Członkowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu nie tylko przygotowali plakaty zachęcające do udziału w akcji, ale też zadbają o posortowanie Waszych podarunków. Nad całością czuwa koordynatorka – Natalia Bernacik – mama jednego z uczniów naszej szkoły, która, jak sama mówi o sobie, „logistykiem jest służbowo, a pomaga w czasie wolnym dzieciakom, bo dobro powraca”.

Na zbiórkę chcemy wykorzystać czas okołoświąteczny – ruszamy już dzisiaj w Mikołajki, Wasze podarunki możecie przynosić aż do ferii zimowych. Dobrze wiemy, że prezenty bez okazji potrafią wzruszyć do łez. Posortowane rzeczy trafią do dzieci z domów dziecka wg ich aktualnych potrzeb.

Patronat nad akcją obejmuje Rada Rodziców – dziękujemy Dyrekcji Szkoły za przestrzeń do wspólnych działań.

Ramy czasowe:  6.12 – 14.01

Miejsce zbiórki: hol szkolny

Koordynator: Natalia Bernacik, tel. 888-134-306,  mail: anta.nb@gmail.com

Organizatorzy:

Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Wolontariatu


Grudzień rozpoczął się w naszej szkole piernikowo! 

Tradycyjna akcja pieczenia pierników z Radą Rodziców trwała w tym roku aż 3 dni. Wszystko po to, aby ponad 130 chętnych uczennic i uczniów mogło spotkać się w stołówce w mniejszych grupach.

Przy dźwiękach świątecznych piosenek w ruch poszły wałki i foremki i już po chwili ciasto piernikowe nabierało fantastycznych kształtów: gwiazdek, reniferów, ludzików, serduszek, dzwonków, jeżyków, choinek, butów i domków.

Blachy lądowały w piecu jedna po drugiej, pachniało korzennymi przyprawami… Dzieciaki szybko były gotowe do lukrowania i dekorowania upieczonych ciasteczek. Ile przy tym podjadały, to tylko one wiedzą J Każdy zabrał do domu porcję pachnących, kolorowych pierniczków, żeby poczęstować rodzinę. Ciekawe, czy jakiś piernikowy ludek dotrwa do Świąt?

Ale to nie koniec zabawy – pierniki to nie tylko lukier! Stoliki wysprzątane na błysk, podłogi pozamiatane, pozbierane kuchenne akcesoria. O to, a także o wcześniejsze przygotowanie zadbały mamy z Rady Rodziców – dziękujemy za ich bezinteresowne zaangażowanie! Pamiętajcie, aby w czasie domowego kucharzenia pomóc też w porządkach

Dziękujemy młodzieży z Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu za oprawę muzyczną podczas wszystkich dni, a także pracownikom szkoły i stołówki za pomoc w przygotowaniu przestrzeni na to wydarzenie.

Niech zapach pierników zostanie z nami na długo!Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content