Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Działania Rady Rodziców

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)


2023/2024


Tradycyjne pieczenie pierników na szkolnej stołówce to wspaniała okazja do wspólnej nauki sztuki kulinarnej w praktyce, do rozmów przy stole, do zwolnienia biegu, do zachwytu nad zapachem korzennych przypraw, do nucenia świątecznych piosenek, wzajemnej pomocy i życzliwosci, ale przede wszystkim do integracji! 

Cieszymy się, że co roku tak liczna grupa uczennic i uczniów bierze udział w tych spotkaniach – tegoroczna edycja to blisko 280 osób, 45 kilogramów ciasta, 10 kg cukru pudru, 18 dorosłych dyżurnych z RR i nie tylko – my też się integrujemy.

Akcja „Pierniki” to zawsze duże wyzwanie logistyczne dla Rady Rodziców, ale robimy to z prawdziwą przyjemnością.

Wiele osób brało po kilka dyżurów, inni byli gotowi wskoczyć na zamiany, szukali pomocy wśród mam spoza RR, zakupy, załatwianie kolejnego rabatu na ciasto, dźwiganie pieca, naprawy przed, fartuszki i serwetki, żeby podkręcić atmosferę, no i sprzątanie. Wszyscy pracowali z tak dużym zaangażowaniem i uśmiechem, że jestem mega wdzięczna za to, że jesteśmy razem w drużynie RR!

Niech moc pierników będzie z Wami cały rok!

A kto doczytał do końca, może wskoczyć tutaj:  https://drive.google.com/drive/folders/1–rykgUZP0QpdZI0IzCEVXViUpuCzcEc i obejrzeć dużo więcej zdjęć.

Agnieszka Adamowska

Przewodnicząca RR

Fotorelacja w galerii
Rodzice, Opiekunowie, Przyjaciele Dzieci!

To ostatni nasz post z cyklu higieny cyfrowej, ale to nie oznacza, że temat został wyczerpany. Zachęcamy do pogłębiania wiedzy w tym ważnym zakresie. Przed nami okres świąteczny, to od nas zależy jak go spędzimy – z nosem w telefonach, czy może przy planszówce? Przed ekranem telewizora czy na rodzinnym spacerze? Wybory wcale nie są oczywiste i często wcale się nie wykluczają. Trzeba tylko pamiętać, by znajdować umiar. 

Tradycyjnie już zapraszamy do weekendowej refleksji zarówno nad grafikami z Fundacji Dbam o Mój Zasięg, jak i do zapoznania się z kolejnym webinarem.

Grafiki #6 Jak ekrany wpływają na mózg dziecka?

Webinar #6: Święta pełne dobrych relacji. Zadbajmy o to, czym się obdarowujemy https://youtu.be/Wgeh5v1GU9U  

Więcej informacji teraz na stronie Fundacji: dbamomojzasieg.pl

Rada Rodziców


Rodzice, Opiekunowie, Przyjaciele Dzieci!

Czy to już uzależnienie? To takie pokolenie… Co ja mogę…? 

Czasem nawet gdy intuicyjnie czujemy, że cyfrowy świat wciąga nasze dzieci (i nas) za bardzo, to jednak trudno nazwać to uzależnieniem, bo poczulibyśmy zobowiązanie do tego, żeby działać. Warto jednak zastanowić się gdzie przebiega ta cienka granica – poniższe grafiki mogą nam pomóc. Jeśli czujemy, ze temat nas przerasta, nie wahajmy się zwrócić o pomoc do specjalistów – panie psycholożki i pedagożki z pewnością wskażą nam pierwsze kroki.

Tradycyjnie już zapraszamy do weekendowej refleksji zarówno nad grafikami z Fundacji Dbam o Mój Zasięg, jak i do zapoznania się z kolejnym webinarem.

Grafiki #5 Jak rozpoznać uzależnienie od ekranów?

Webinar #5: Z innej bajki – czy wciąż warto czytać i opowiadać bajki dzieciom? https://youtu.be/PBJ9aWMIGK4 

Więcej informacji teraz na stronie Fundacji: dbamomojzasieg.pl

Rada Rodziców


Już niebawem, już za chwilę… pieczemy pierniki w szkole!

Zapraszamy wszystkie uczennice i uczniów naszej szkoły wg załączonego grafiku do spędzenia z nami czasu pachnącego korzennymi przyprawami.
Prosimy o zapisy przez przedstawicieli klasowych – to już ostatni dzwonek!

Szczegóły na grafikach i plakatach w szkole.

Rada Rodziców


Szkolna przerwa może być aktywna nawet w deszczowy dzień! Kontynuujemy działania dające alternatywę wobec cyfrowego świata – tym razem RR przygotowała strefę aktywności w szkolnej piwnicy. Znajdziecie tam tory do wygibasów, skoków w dal i tęczowe klasy.
Zaraz po oklejeniu, tory wygibasów osobiście przetestowały mama Ariny z 6C, mama Olka z 6B i mama Marysi z 2A – zapraszamy Was do wspólnej zabawy! 

Rada Rodziców


Podziel się i puść książki w obieg! Podsumowanie październikowej akcji Rady Rodziców:
Serdecznie dziękujemy za wszystkie przekazane podczas zbiórki książki – łącznie zebraliśmy ponad 170 książek. Większość z nich (89) zamieszkała na półkach biblioteki szkolnej, niektóre umilają dzieciom świetlicowy czas, a inne czekają na czytelników na holu w ramach crossbookingu.


Rodzice, Opiekunowie, Przyjaciele Dzieci!

Pamiętacie bazy budowane z kocy pod stołem? Wymyślanie nazw chmur sunących po niebie? A może szukaliście skarbów na strychu?

Zamiast mówić „kiedyś to było…” dajmy naszym dzieciom przestrzeń do swobodnej zabawy!  

Tradycyjnie już zapraszamy do weekendowej refleksji zarówno nad grafikami z Fundacji Dbam o Mój Zasięg, jak i do zapoznania się z czwartym webinarem.

Grafiki #4 Dlaczego swobodna zabawa jest ważna?

Webinar #4: Czym jest higiena cyfrowa i w jaki sposób właściwie o nią zadbać: https://youtu.be/XhrTP_cQAYo    

Więcej informacji teraz na stronie Fundacji: dbamomojzasieg.pl

Rada Rodziców


Rodzice, Opiekunowie, Przyjaciele Dzieci!

W jaki sposób dbać o higienę cyfrową? Po pierwsze uświadomić sobie, że jest ona potrzebna. W każdym domu może wyglądać trochę inaczej z uwagi na specyfikę pracy zawodowej chociażby. Ale zawsze warto zadbać, aby dzieci podnosząc głowę znad smartfona nie widziały tylko rodzica zapatrzonego w ekran. Nasz przykład jest ważny.

Tradycyjnie już zapraszamy do weekendowej refleksji zarówno nad grafikami z Fundacji Dbam o Mój Zasięg, jak i do zapoznania się z trzecim webinarem.

Grafiki #3 W jaki sposób dbać o higienę cyfrową?

Webinar #3: Rodzicielska Supermoc. Wartość dobrych relacji rodzinnych w świecie nowych technologii: https://youtu.be/pctWtmZZSP8   

Więcej informacji teraz na stronie Fundacji: dbamomojzasieg.pl

Rada Rodziców


Renifery już startują – darowizny aktywują!

https://fanimani.pl/zaproszenie/84310/d3e4ecbe4bb24fc19e01dee22a99603e

Czy wiesz, że możesz wspomóc Szkolny Fundusz Wycieczkowy oraz działania Rady Rodziców bez dodatkowych kosztów? 

Robiąc zakupy w sieci zbieramy darowizny od sklepów internetowych – nic nie dopłacamy, nie tracimy rabatów czy punktów.  Wystarczy przed zakupami jeden klik w aplikacji FaniMani (na telefonach) lub pobranie przypominajki na komputerze.

Zachęcamy do rejestracji – za każde konto założone z podanego linka (lub kodu QR) na konto RR wpływa 5zł.

P.S. Portal i zakupy przez niego został już przetestowany przez kilkoro członków RR – jest całkowicie bezpieczny i darmowy. Jeśli masz pytania – odezwij się do Przedstawiciela RR w Twojej klasie – pomożemy rozwiać wątpliwości!

Agnieszka Adamowska – Przewodnicząca RR

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-3.png


Rodzice, Opiekunowie, Przyjaciele Dzieci!

Co nam daje kreatywnie spędzony czas offline? Zastanawialiście się kiedyś, ile dobrego z tego wypływa? Działania RR w naszej szkole mają pomóc dzieciakom (i nam) znaleźć alternatywę do cyfrowych rozrywek – stąd na holu szkoły stoliki z grami planszowymi. Kolejne działania w tym duchu są już w trakcie realizacji.

Zachęcamy zatem do weekendowej refleksji zarówno nad grafikami z Fundacji Dbam o Mój Zasięg, jak i do zapoznania się z drugim webinarem.

Grafiki #2 Co nam daje kreatywnie spędzony czas offline?

Webinar #2: Czy smartfon to dobra grzechotka i co na to neuronauka?: https://youtu.be/lCN-39n2AFg  

Więcej informacji teraz na stronie Fundacji: dbamomojzasieg.pl

Rada Rodziców


Rodzice, Opiekunowie, Przyjaciele Dzieci!

Mamy świadomość, że od dłuższego już czasu żyjemy w społeczeństwie cyfrowym. Cyklem tych piątkowych wpisów chcemy zwrócić Twoją uwagę na ważność relacji osobistych w świecie zdominowanym przez nowe technologie. To nie media cyfrowe są bowiem złe, ale niewłaściwe może być ich używanie.

Zapraszamy do przejrzenia materiałów graficznych oraz obejrzenia webinaru przygotowanych przez Fundację Dbam o Mój Zasięg!

Grafiki #1 Dlaczego relacje osobiste są ważne?

Webinar #1: Temperament małego dziecka, a nowe technologie: https://youtu.be/kzbhISdNVxI

Więcej informacji teraz na stronie Fundacji: dbamomojzasieg.pl

Rada Rodziców


Drodzy Rodzice i Przyjaciele SP11!
Wspieramy aktywności czytelnicze naszych dzieci w różnych akcjach – tym razem organizujemy zbiórkę książek na rzecz naszej szkolnej biblioteki.
Książki, które nie trafią bezpośrednio do księgozbioru biblioteki, będą do dyspozycji dzieci w świetlicy oraz na parapetach na holu szkoły.

Zbiórka trwa do końca października. Czekamy na książki dla dzieci w wieku 6 – 16 lat.

Na plakatach znajdziecie kilka propozycji tytułów, o które dzieci najczęściej pytają, ale przyjmujemy wszystkie inne też.

Podziel się i puść książki w obieg!


„Uśmiech to taka krzywa, która wszystko prostuje”

Nawet nie zauważyliśmy, kiedy zawitała do nas jesień (ta kalendarzowa), ale już nadrabiamy informacje z działań RR.

Rada Rodziców we wrześniu przywitała Was misiowymi odblaskami i smyczami do kluczy do szafek.

Niech ten rok szkolny będzie wesoły i kolorowy!


2022/2023


Nie chowaj skarbów w szafie!

Tegoroczna akcja upcyklingowa w SP11 zaowocowała kilkoma bardzo pomysłowymi pracami, stworzonymi własnoręcznie, ze starych rzeczy. Prace były miłym zaskoczeniem kreatywności młodych ludzi. Gratulujemy!

Podczas krótkiego wystąpienia Przewodnicząca RR przypomniała nam co to jest upcykling a także wyjaśniła hasła Reduce – Reuse – Recycle w kontekście przemysłu odzieżowego. Doceniamy każdy mały ekokrok i zachęcamy do dalszego pogłębiania tematu zarówno młodszą, jak i dorosłą część społeczności szkolnej. Każdy może ubierać się w duchu lesswaste!

14 czerwca wręczone zostały nagrody dla uczestników:

1. miejsce – Marysia Góralczyk – klasa 3a

2. miejsce – Igor Buszewski – klasa 1c

ex aequo Diana Franke – klasa 1c

3. miejsce – Marta Kołek – klasa 1c

Marysia za zajęcie I miejsca otrzymała krosno do tkania bransoletek i koralików KNORR oraz bon do empiku o wartości 50 zł. Igor oraz Diana, którzy zajęli II miejsce otrzymali bony do empiku o wartości 50 zł. Marta, która zajęła III miejsce otrzymała zestaw artystyczny Djeco do malowania brokatem. Niespodzianki ufundowane zostały ze środków Rady Rodziców.

Wszyscy nagrodzeni mogli liczyć na pamiątkowe fotografie w wykonaniu Katarzyny Kitajgrodzkiej (Flarra.pl).

Dziękujemy za gromkie brawa od licznej publiczności, Samorządowi Uczniowskiemu za pomoc w ogłaszaniu konkursu, oraz Pani Paulinie  Jafra za przygotowanie uroczystości i motywację do działania w kolejnej edycji.

Zapraszamy do udziału w przyszłym roku szkolnym!

Rada Rodziców

Fotorelacja w galerii


Drogie Dzieci! Droga Młodzieży!

Rada Rodziców przygotowała w tym roku dla Was kilka niespodzianek z myślą o spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu i bez ekranów.

Stąd od czwartku w koszu z piłkami koło dyżurki woźnych znajdziecie 3 duże koce piknikowe – można z nich korzystać w czasie długich przerw, ale i podczas lekcji w plenerze. Dodatkowe 2 koce są dostępne w świetlicy.

Na szkolnym holu stoliki zostały oklejone planszami do gier, pionki są dostępne w pudełkach na parapecie.
Mamy nadzieję, że skorzystacie z zaproszenia do wspólnych gier oraz będziecie odpowiedzialni dbając o szkolne (czyli Wasze) zasoby. Tym niemniej mamy pewien zapas pionków przygotowany – gdybyście zauważyli braki – proszę o sygnał – uzupełnimy w miarę możliwości.

Dla zdrowej osłody zakupiliśmy dla Was soki – bezpośrednio tłoczone z polskich owoców, bez konserwantów, bez koncentratów, w lekko retro opakowaniach ze słomką.

Życzymy przyjemnego czasu!

Rada Rodziców

Fotorelacja w galeriiŚwięta, święta… i po świętach! Tym wpisem chcemy Wam przypomnieć wyjątkową atmosferę jaka panowała w naszej szkole już od pierwszych dni grudnia.

Najpierw na holu zaczęły pojawiać się elementy dekoracji, która ostatecznego kształtu nabrała dzięki współpracy wielu osób: rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Przez wiele dni mogliśmy cieszyć się świątecznym klimatem i zapewne w niejednym domowym albumie przybyło zdjęcie na tle szkolnego kominka. Grudniowe poranki, gdy na dworze ciemno i ponuro, nie są łatwe… ale gdy wejście do szkoły rozświetlają lampki migoczące wśród papierowych gwiazd – śnieżynek – to pojawia się uśmiech i nadzieja na dobry dzień.

Wkrótce zapachniało korzennymi przyprawami – to znak, że odbywało się tradycyjne pieczenie pierników z Radą Rodziców. W tym roku akcja również trwała 3 dni, przygotowaliśmy dla Was rekordowe 50kg (!) ciasta, a we wspólnym pieczeniu wzięło udział ponad 250 uczennic i uczniów. Cieszymy się ogromnie, że dla wielu z Was to coroczny rytuał i że dołączają do nas kolejne roczniki.

Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w te projekty poświęcając swój czas i siły ku radości całej naszej szkolnej społeczności!

Rada Rodziców

Pieczenie pierników – film nagrany i udostępniony przez TVK Winogrady.NIE CHOWAJ SKARBÓW W SZAFIE!

Moda #lesswaste dla każdej i każdego!

Zaprojektuj i wykonaj nowy ciuch korzystając ze starych ubrań swoich, mamy, dziadka, wujka, ciotki klotki…

Stwórz niepowtarzalny outfit.

Pokaż swój charakter, osobowość, indywidualność!

Sprawdź co już masz w szafie!

Napraw, ozdób, przerób…

– Zrób #cośnowegozestarego

– Pokaż innym swoje dzieło i weź udział w akcji

  #UpcyclingSP11 #drugieżycieubrań

Nie wyrzucaj – przerób! To nie tylko pomysł na oszczędność pieniędzy i środowiska, ale również wspaniała okazja, żeby mieć oryginalne ubrania.

Wystarczy zapomniane przez nas ubranie z dna szafy, dobry pomysł i trochę energii!

Każdy i każda z nas ma w szafie ubrania, w których już nie chodzi, które nie pasują lub takie, które przestały nam się podobać. Najczęściej zalegają one przez lata na półkach albo zostają wyrzucone na śmietnik.

A przecież te rzeczy może nosić inna osoba lub można je przerobić, czyli podarować nienoszonym ubraniom drugie życie.

Przez cały czas trwania projektu będzie nam towarzyszyła kampania informacyjna i edukacyjna na temat wpływu mody na nasze środowisko naturalne. Obserwujcie szkolne media, zaglądajcie na stronę internetową, czytajcie plakaty, zachęcajcie innych do zgłębiania tematu, dzielcie się swoimi spostrzeżeniami – razem możemy więcej!

Cele akcji:

–       propagowanie zachowań proekologicznych (zerowaste/lesswaste)

–       wzmacnianie poczucia własnej wartości

–       szerzenie wiedzy o szkodliwości fastfashion

–       rozwijanie kreatywności

–       nauka i ćwiczenie praktycznych umiejętności

Nagrody:

–       profesjonalne zdjęcie portretowe dla każdej osoby uczestniczącej (w dniu 01.04)

–       publikacja projektu  w e-książce „Nie chowaj skarbów w szafie -UpcyclingSP11”

–       nagrody niespodzianki od RR za najciekawsze projekty

Osoby uczestniczące:

Uczniowie i uczennice SP 11

Zasady – Co powinno zawierać zgłoszenie:

–       imię, nazwisko, wiek osoby uczestniczącej

–       projekt lub zdjęcie ubrania lub zdjęcie w ubraniu

–       krótka notka o projekcie (z czego wykonano, co zainspirowało, itp.)

–       zgoda rodzica na publikację zdjęcia wykonanego przez Flarra Katarzyna Kitajgrodzka w wykonanej przez uczestnika/uczestniczkę stylizacji

Gdzie się zgłaszamy:

SP11rodzice@gmail.com

Ramy czasowe:

Ogłoszenie projektu – 01.03.2022

Czas na zgłoszenia online – do 21.03.2022

Czas na dokończenie realizacji pomysłów – do 31.03.2022

Wielki wiosenny pokaz: 01.04.2022

Kampania edukacyjna 01-30.03.2022:

–       www szkoły

–       fb szkoły

–       instagram SU

–       Young face tv

–       Kampania plakatowa

–       Mini projekty realizowane w klasach

Organizatorzy:

RR przy SP 11 w Poznaniu

SU przy SP 11 w Poznaniu

SUJ przy SP 11 w Poznaniu

SKW przy SP11 w Poznaniu


Podziel się i wywołaj uśmiech! Podsumowanie akcji

W ciągu kilku tygodni trwania akcji zebraliśmy całą górrrrę książek, planszówek, klocków i puzzli. Uczennice i uczniowie z SU oraz SKW codziennie sprawdzali stan miejsca zbiórki i przenosili rzeczy do podręcznego magazynu. Ilość gier i książek jaką się podzieliliśmy przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Brawo Wy! Brawo My!

Koordynatorka p. Natalia Bernacik odebrała przekazane podarunki i okazało się, że zapełniły 2 palety w magazynie! Trwa ich segregacja pod kątem wieku dzieci i stopniowe przekazywanie  do Domów Dziecka.

Na pewno wywołamy niejeden uśmiech!

Jako Rada Rodziców cieszymy się, że mogliśmy wspierać to działanie.


„Podziel się i wywołaj uśmiech”

Drodzy uczniowie i rodzice!

Zapraszamy Was do wspólnego działania na rzecz dzieci z domów dziecka.

Chcemy wywołać uśmiechy na ich twarzach, dzieląc się tym, co już mamy i tym, co możemy dać.

Zbieramy książki, gry planszowe, karciane, puzzle i klocki – nowe lub w bdb stanie (kompletne, czyste) – dobrze wiecie, co sprawia radość dzieciom 🙂

Przyniesione rzeczy zostawcie w oznaczonym kartonie na holu szkoły. Członkowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu nie tylko przygotowali plakaty zachęcające do udziału w akcji, ale też zadbają o posortowanie Waszych podarunków. Nad całością czuwa koordynatorka – Natalia Bernacik – mama jednego z uczniów naszej szkoły, która, jak sama mówi o sobie, „logistykiem jest służbowo, a pomaga w czasie wolnym dzieciakom, bo dobro powraca”.

Na zbiórkę chcemy wykorzystać czas okołoświąteczny – ruszamy już dzisiaj w Mikołajki, Wasze podarunki możecie przynosić aż do ferii zimowych. Dobrze wiemy, że prezenty bez okazji potrafią wzruszyć do łez. Posortowane rzeczy trafią do dzieci z domów dziecka wg ich aktualnych potrzeb.

Patronat nad akcją obejmuje Rada Rodziców – dziękujemy Dyrekcji Szkoły za przestrzeń do wspólnych działań.

Ramy czasowe:  6.12 – 14.01

Miejsce zbiórki: hol szkolny

Koordynator: Natalia Bernacik, tel. 888-134-306,  mail: anta.nb@gmail.com

Organizatorzy:

Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Wolontariatu


Grudzień rozpoczął się w naszej szkole piernikowo! 

Tradycyjna akcja pieczenia pierników z Radą Rodziców trwała w tym roku aż 3 dni. Wszystko po to, aby ponad 130 chętnych uczennic i uczniów mogło spotkać się w stołówce w mniejszych grupach.

Przy dźwiękach świątecznych piosenek w ruch poszły wałki i foremki i już po chwili ciasto piernikowe nabierało fantastycznych kształtów: gwiazdek, reniferów, ludzików, serduszek, dzwonków, jeżyków, choinek, butów i domków.

Blachy lądowały w piecu jedna po drugiej, pachniało korzennymi przyprawami… Dzieciaki szybko były gotowe do lukrowania i dekorowania upieczonych ciasteczek. Ile przy tym podjadały, to tylko one wiedzą J Każdy zabrał do domu porcję pachnących, kolorowych pierniczków, żeby poczęstować rodzinę. Ciekawe, czy jakiś piernikowy ludek dotrwa do Świąt?

Ale to nie koniec zabawy – pierniki to nie tylko lukier! Stoliki wysprzątane na błysk, podłogi pozamiatane, pozbierane kuchenne akcesoria. O to, a także o wcześniejsze przygotowanie zadbały mamy z Rady Rodziców – dziękujemy za ich bezinteresowne zaangażowanie! Pamiętajcie, aby w czasie domowego kucharzenia pomóc też w porządkach

Dziękujemy młodzieży z Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu za oprawę muzyczną podczas wszystkich dni, a także pracownikom szkoły i stołówki za pomoc w przygotowaniu przestrzeni na to wydarzenie.

Niech zapach pierników zostanie z nami na długo!Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content