2023/2024
Rodzice, Opiekunowie, Przyjaciele Dzieci!
W jaki sposób dbać o higienę cyfrową? Po pierwsze uświadomić sobie, że jest ona potrzebna. W każdym domu może wyglądać trochę inaczej z uwagi na specyfikę pracy zawodowej chociażby. Ale zawsze warto zadbać, aby dzieci podnosząc głowę znad smartfona nie widziały tylko rodzica zapatrzonego w ekran. Nasz przykład jest ważny.
Tradycyjnie już zapraszamy do weekendowej refleksji zarówno nad grafikami z Fundacji Dbam o Mój Zasięg, jak i do zapoznania się z trzecim webinarem.
Grafiki #3 W jaki sposób dbać o higienę cyfrową?
Webinar #3: Rodzicielska Supermoc. Wartość dobrych relacji rodzinnych w świecie nowych technologii: https://youtu.be/pctWtmZZSP8
Więcej informacji teraz na stronie Fundacji: dbamomojzasieg.pl
Rada Rodziców

Renifery już startują – darowizny aktywują!
https://fanimani.pl/zaproszenie/84310/d3e4ecbe4bb24fc19e01dee22a99603e
Czy wiesz, że możesz wspomóc Szkolny Fundusz Wycieczkowy oraz działania Rady Rodziców bez dodatkowych kosztów?
Robiąc zakupy w sieci zbieramy darowizny od sklepów internetowych – nic nie dopłacamy, nie tracimy rabatów czy punktów. Wystarczy przed zakupami jeden klik w aplikacji FaniMani (na telefonach) lub pobranie przypominajki na komputerze.
Zachęcamy do rejestracji – za każde konto założone z podanego linka (lub kodu QR) na konto RR wpływa 5zł.
P.S. Portal i zakupy przez niego został już przetestowany przez kilkoro członków RR – jest całkowicie bezpieczny i darmowy. Jeśli masz pytania – odezwij się do Przedstawiciela RR w Twojej klasie – pomożemy rozwiać wątpliwości!
Agnieszka Adamowska – Przewodnicząca RR




Rodzice, Opiekunowie, Przyjaciele Dzieci!
Co nam daje kreatywnie spędzony czas offline? Zastanawialiście się kiedyś, ile dobrego z tego wypływa? Działania RR w naszej szkole mają pomóc dzieciakom (i nam) znaleźć alternatywę do cyfrowych rozrywek – stąd na holu szkoły stoliki z grami planszowymi. Kolejne działania w tym duchu są już w trakcie realizacji.
Zachęcamy zatem do weekendowej refleksji zarówno nad grafikami z Fundacji Dbam o Mój Zasięg, jak i do zapoznania się z drugim webinarem.
Grafiki #2 Co nam daje kreatywnie spędzony czas offline?
Webinar #2: Czy smartfon to dobra grzechotka i co na to neuronauka?: https://youtu.be/lCN-39n2AFg
Więcej informacji teraz na stronie Fundacji: dbamomojzasieg.pl
Rada Rodziców

Rodzice, Opiekunowie, Przyjaciele Dzieci!
Mamy świadomość, że od dłuższego już czasu żyjemy w społeczeństwie cyfrowym. Cyklem tych piątkowych wpisów chcemy zwrócić Twoją uwagę na ważność relacji osobistych w świecie zdominowanym przez nowe technologie. To nie media cyfrowe są bowiem złe, ale niewłaściwe może być ich używanie.
Zapraszamy do przejrzenia materiałów graficznych oraz obejrzenia webinaru przygotowanych przez Fundację Dbam o Mój Zasięg!
Grafiki #1 Dlaczego relacje osobiste są ważne?
Webinar #1: Temperament małego dziecka, a nowe technologie: https://youtu.be/kzbhISdNVxI
Więcej informacji teraz na stronie Fundacji: dbamomojzasieg.pl
Rada Rodziców

Drodzy Rodzice i Przyjaciele SP11!
Wspieramy aktywności czytelnicze naszych dzieci w różnych akcjach – tym razem organizujemy zbiórkę książek na rzecz naszej szkolnej biblioteki.
Książki, które nie trafią bezpośrednio do księgozbioru biblioteki, będą do dyspozycji dzieci w świetlicy oraz na parapetach na holu szkoły.
Zbiórka trwa do końca października. Czekamy na książki dla dzieci w wieku 6 – 16 lat.
Na plakatach znajdziecie kilka propozycji tytułów, o które dzieci najczęściej pytają, ale przyjmujemy wszystkie inne też.
Podziel się i puść książki w obieg!

„Uśmiech to taka krzywa, która wszystko prostuje”
Nawet nie zauważyliśmy, kiedy zawitała do nas jesień (ta kalendarzowa), ale już nadrabiamy informacje z działań RR.
Rada Rodziców we wrześniu przywitała Was misiowymi odblaskami i smyczami do kluczy do szafek.
Niech ten rok szkolny będzie wesoły i kolorowy!

2022/2023
Nie chowaj skarbów w szafie!
Tegoroczna akcja upcyklingowa w SP11 zaowocowała kilkoma bardzo pomysłowymi pracami, stworzonymi własnoręcznie, ze starych rzeczy. Prace były miłym zaskoczeniem kreatywności młodych ludzi. Gratulujemy!
Podczas krótkiego wystąpienia Przewodnicząca RR przypomniała nam co to jest upcykling a także wyjaśniła hasła Reduce – Reuse – Recycle w kontekście przemysłu odzieżowego. Doceniamy każdy mały ekokrok i zachęcamy do dalszego pogłębiania tematu zarówno młodszą, jak i dorosłą część społeczności szkolnej. Każdy może ubierać się w duchu lesswaste!
14 czerwca wręczone zostały nagrody dla uczestników:
1. miejsce – Marysia Góralczyk – klasa 3a
2. miejsce – Igor Buszewski – klasa 1c
ex aequo Diana Franke – klasa 1c
3. miejsce – Marta Kołek – klasa 1c
Marysia za zajęcie I miejsca otrzymała krosno do tkania bransoletek i koralików KNORR oraz bon do empiku o wartości 50 zł. Igor oraz Diana, którzy zajęli II miejsce otrzymali bony do empiku o wartości 50 zł. Marta, która zajęła III miejsce otrzymała zestaw artystyczny Djeco do malowania brokatem. Niespodzianki ufundowane zostały ze środków Rady Rodziców.
Wszyscy nagrodzeni mogli liczyć na pamiątkowe fotografie w wykonaniu Katarzyny Kitajgrodzkiej (Flarra.pl).
Dziękujemy za gromkie brawa od licznej publiczności, Samorządowi Uczniowskiemu za pomoc w ogłaszaniu konkursu, oraz Pani Paulinie Jafra za przygotowanie uroczystości i motywację do działania w kolejnej edycji.
Zapraszamy do udziału w przyszłym roku szkolnym!
Rada Rodziców

Drogie Dzieci! Droga Młodzieży!
Rada Rodziców przygotowała w tym roku dla Was kilka niespodzianek z myślą o spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu i bez ekranów.
Stąd od czwartku w koszu z piłkami koło dyżurki woźnych znajdziecie 3 duże koce piknikowe – można z nich korzystać w czasie długich przerw, ale i podczas lekcji w plenerze. Dodatkowe 2 koce są dostępne w świetlicy.
Na szkolnym holu stoliki zostały oklejone planszami do gier, pionki są dostępne w pudełkach na parapecie.
Mamy nadzieję, że skorzystacie z zaproszenia do wspólnych gier oraz będziecie odpowiedzialni dbając o szkolne (czyli Wasze) zasoby. Tym niemniej mamy pewien zapas pionków przygotowany – gdybyście zauważyli braki – proszę o sygnał – uzupełnimy w miarę możliwości.
Dla zdrowej osłody zakupiliśmy dla Was soki – bezpośrednio tłoczone z polskich owoców, bez konserwantów, bez koncentratów, w lekko retro opakowaniach ze słomką.
Życzymy przyjemnego czasu!
Rada Rodziców





Święta, święta… i po świętach! Tym wpisem chcemy Wam przypomnieć wyjątkową atmosferę jaka panowała w naszej szkole już od pierwszych dni grudnia.
Najpierw na holu zaczęły pojawiać się elementy dekoracji, która ostatecznego kształtu nabrała dzięki współpracy wielu osób: rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Przez wiele dni mogliśmy cieszyć się świątecznym klimatem i zapewne w niejednym domowym albumie przybyło zdjęcie na tle szkolnego kominka. Grudniowe poranki, gdy na dworze ciemno i ponuro, nie są łatwe… ale gdy wejście do szkoły rozświetlają lampki migoczące wśród papierowych gwiazd – śnieżynek – to pojawia się uśmiech i nadzieja na dobry dzień.
Wkrótce zapachniało korzennymi przyprawami – to znak, że odbywało się tradycyjne pieczenie pierników z Radą Rodziców. W tym roku akcja również trwała 3 dni, przygotowaliśmy dla Was rekordowe 50kg (!) ciasta, a we wspólnym pieczeniu wzięło udział ponad 250 uczennic i uczniów. Cieszymy się ogromnie, że dla wielu z Was to coroczny rytuał i że dołączają do nas kolejne roczniki.
Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w te projekty poświęcając swój czas i siły ku radości całej naszej szkolnej społeczności!
Rada Rodziców
Pieczenie pierników – film nagrany i udostępniony przez TVK Winogrady.













NIE CHOWAJ SKARBÓW W SZAFIE!
Moda #lesswaste dla każdej i każdego!
Zaprojektuj i wykonaj nowy ciuch korzystając ze starych ubrań swoich, mamy, dziadka, wujka, ciotki klotki…
Stwórz niepowtarzalny outfit.
Pokaż swój charakter, osobowość, indywidualność!
– Sprawdź co już masz w szafie!
– Napraw, ozdób, przerób…
– Zrób #cośnowegozestarego
– Pokaż innym swoje dzieło i weź udział w akcji
#UpcyclingSP11 #drugieżycieubrań
Nie wyrzucaj – przerób! To nie tylko pomysł na oszczędność pieniędzy i środowiska, ale również wspaniała okazja, żeby mieć oryginalne ubrania.
Wystarczy zapomniane przez nas ubranie z dna szafy, dobry pomysł i trochę energii!
Każdy i każda z nas ma w szafie ubrania, w których już nie chodzi, które nie pasują lub takie, które przestały nam się podobać. Najczęściej zalegają one przez lata na półkach albo zostają wyrzucone na śmietnik.
A przecież te rzeczy może nosić inna osoba lub można je przerobić, czyli podarować nienoszonym ubraniom drugie życie.
Przez cały czas trwania projektu będzie nam towarzyszyła kampania informacyjna i edukacyjna na temat wpływu mody na nasze środowisko naturalne. Obserwujcie szkolne media, zaglądajcie na stronę internetową, czytajcie plakaty, zachęcajcie innych do zgłębiania tematu, dzielcie się swoimi spostrzeżeniami – razem możemy więcej!
Cele akcji:
– propagowanie zachowań proekologicznych (zerowaste/lesswaste)
– wzmacnianie poczucia własnej wartości
– szerzenie wiedzy o szkodliwości fastfashion
– rozwijanie kreatywności
– nauka i ćwiczenie praktycznych umiejętności
Nagrody:
– profesjonalne zdjęcie portretowe dla każdej osoby uczestniczącej (w dniu 01.04)
– publikacja projektu w e-książce „Nie chowaj skarbów w szafie -UpcyclingSP11”
– nagrody niespodzianki od RR za najciekawsze projekty
Osoby uczestniczące:
Uczniowie i uczennice SP 11
Zasady – Co powinno zawierać zgłoszenie:
– imię, nazwisko, wiek osoby uczestniczącej
– projekt lub zdjęcie ubrania lub zdjęcie w ubraniu
– krótka notka o projekcie (z czego wykonano, co zainspirowało, itp.)
– zgoda rodzica na publikację zdjęcia wykonanego przez Flarra Katarzyna Kitajgrodzka w wykonanej przez uczestnika/uczestniczkę stylizacji
Gdzie się zgłaszamy:
Ramy czasowe:
Ogłoszenie projektu – 01.03.2022
Czas na zgłoszenia online – do 21.03.2022
Czas na dokończenie realizacji pomysłów – do 31.03.2022
Wielki wiosenny pokaz: 01.04.2022
Kampania edukacyjna 01-30.03.2022:
– www szkoły
– fb szkoły
– instagram SU
– Young face tv
– Kampania plakatowa
– Mini projekty realizowane w klasach
Organizatorzy:
RR przy SP 11 w Poznaniu
SU przy SP 11 w Poznaniu
SUJ przy SP 11 w Poznaniu
SKW przy SP11 w Poznaniu

Podziel się i wywołaj uśmiech! Podsumowanie akcji
W ciągu kilku tygodni trwania akcji zebraliśmy całą górrrrę książek, planszówek, klocków i puzzli. Uczennice i uczniowie z SU oraz SKW codziennie sprawdzali stan miejsca zbiórki i przenosili rzeczy do podręcznego magazynu. Ilość gier i książek jaką się podzieliliśmy przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów.
Brawo Wy! Brawo My!
Koordynatorka p. Natalia Bernacik odebrała przekazane podarunki i okazało się, że zapełniły 2 palety w magazynie! Trwa ich segregacja pod kątem wieku dzieci i stopniowe przekazywanie do Domów Dziecka.
Na pewno wywołamy niejeden uśmiech!
Jako Rada Rodziców cieszymy się, że mogliśmy wspierać to działanie.




„Podziel się i wywołaj uśmiech”
Drodzy uczniowie i rodzice!
Zapraszamy Was do wspólnego działania na rzecz dzieci z domów dziecka.
Chcemy wywołać uśmiechy na ich twarzach, dzieląc się tym, co już mamy i tym, co możemy dać.
Zbieramy książki, gry planszowe, karciane, puzzle i klocki – nowe lub w bdb stanie (kompletne, czyste) – dobrze wiecie, co sprawia radość dzieciom 🙂
Przyniesione rzeczy zostawcie w oznaczonym kartonie na holu szkoły. Członkowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu nie tylko przygotowali plakaty zachęcające do udziału w akcji, ale też zadbają o posortowanie Waszych podarunków. Nad całością czuwa koordynatorka – Natalia Bernacik – mama jednego z uczniów naszej szkoły, która, jak sama mówi o sobie, „logistykiem jest służbowo, a pomaga w czasie wolnym dzieciakom, bo dobro powraca”.
Na zbiórkę chcemy wykorzystać czas okołoświąteczny – ruszamy już dzisiaj w Mikołajki, Wasze podarunki możecie przynosić aż do ferii zimowych. Dobrze wiemy, że prezenty bez okazji potrafią wzruszyć do łez. Posortowane rzeczy trafią do dzieci z domów dziecka wg ich aktualnych potrzeb.
Patronat nad akcją obejmuje Rada Rodziców – dziękujemy Dyrekcji Szkoły za przestrzeń do wspólnych działań.
Ramy czasowe: 6.12 – 14.01
Miejsce zbiórki: hol szkolny
Koordynator: Natalia Bernacik, tel. 888-134-306, mail: anta.nb@gmail.com
Organizatorzy:
Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Wolontariatu

Grudzień rozpoczął się w naszej szkole piernikowo!
Tradycyjna akcja pieczenia pierników z Radą Rodziców trwała w tym roku aż 3 dni. Wszystko po to, aby ponad 130 chętnych uczennic i uczniów mogło spotkać się w stołówce w mniejszych grupach.
Przy dźwiękach świątecznych piosenek w ruch poszły wałki i foremki i już po chwili ciasto piernikowe nabierało fantastycznych kształtów: gwiazdek, reniferów, ludzików, serduszek, dzwonków, jeżyków, choinek, butów i domków.
Blachy lądowały w piecu jedna po drugiej, pachniało korzennymi przyprawami… Dzieciaki szybko były gotowe do lukrowania i dekorowania upieczonych ciasteczek. Ile przy tym podjadały, to tylko one wiedzą J Każdy zabrał do domu porcję pachnących, kolorowych pierniczków, żeby poczęstować rodzinę. Ciekawe, czy jakiś piernikowy ludek dotrwa do Świąt?
Ale to nie koniec zabawy – pierniki to nie tylko lukier! Stoliki wysprzątane na błysk, podłogi pozamiatane, pozbierane kuchenne akcesoria. O to, a także o wcześniejsze przygotowanie zadbały mamy z Rady Rodziców – dziękujemy za ich bezinteresowne zaangażowanie! Pamiętajcie, aby w czasie domowego kucharzenia pomóc też w porządkach
Dziękujemy młodzieży z Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu za oprawę muzyczną podczas wszystkich dni, a także pracownikom szkoły i stołówki za pomoc w przygotowaniu przestrzeni na to wydarzenie.
Niech zapach pierników zostanie z nami na długo!














