Uczniowie klasy 7b, 7c, 8a oraz 8x uczestniczą w tym roku szkolnym w realizacji projektu „Poznań uzależniony od Profilaktyki”.
Ideą projektu jest zwiększenie wśród młodzieży zainteresowania sposobami blokowania chęci eksperymentowania z alkoholem i ze środkami psychoaktywnymi poprzez wskazywanie alternatywnych sposobów na bodźce pozytywne takie jak taniec, sport, aktywność artystyczna i inne.
Głównym celem jest zatem propagowanie zdrowego stylu życia bez uzależnień oraz budowania świadomości konsekwencji nadużywania alkoholu, dopalaczy i narkotyków.
Adresatem tego projektu jest do młodzieży w wieku 13-18 lat, która w sposób szczególny zagrożona jest obecnością czynników ryzyka związanych z używaniem alkoholu, narkotyków, dopalaczy lub innych substancji psychoaktywnych.
W I semestrze roku szkolnego młodzież uczestniczy w webinariach, które są prowadzone przez specjalistów, zajmujących się problematyką uzależnień. Są to między innymi: „Hejt w Internecie- opowieść o mocy słów”; „Żonglowanie emocjami”; „Konsekwencje spożywania/nadużywania substancji psychoaktywnych”.
Projekt ten realizujemy z wykorzystaniem kompetencji metodycznych, językowych i kulturowych w ramach programu Erasmus+ „Nasza Europa” finansowanego ze środków Unii Europejskiej współpracując z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania, a także z Policją, Przedstawicielami placówek leczenia odwykowego oraz organizacjami pozarządowymi.
Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub FRSE. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności.