Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Zawody sportowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)


Finaliści Wojewódzkiego Konkursu Wychowania Fizycznego

W piątek 18.03.2022 odbył się Finał Wojewódzkiego Konkursu Wychowania Fizycznego. W pierwszej części konkursu, uczniowie musieli rozwiązać test z przepisów gry. W drugiej części konkursu uczniowie musieli zmierzyć się z pięcioma konkurencjami – skok kuczny przez trzy części skrzyni, jazda na rolkach tyłem po slalomie, bieg ciągły 6min, przeskoki przez skakankę: bieg do przodu na przemian lewą i prawa nogą oraz zumba – własny układ taneczny z zastosowaniem podstawowych elementów. Do finału zakwalifikowało się 125 zawodników z całej Wielkopolski, w tym trzech uczniów z naszej szkoły. Każdy z reprezentantów wywalczył tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Wychowania Fizycznego! Hania Bartek i Szymon są pierwszymi Finalistami Konkursu Wychowania Fizycznego w historii naszej szkoły.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom oraz życzymy im dalszych sukcesów sportowych!

Wyniki:

Hanna Kaczmarek – 37 pkt

Bartosz Tereszczyński – 34 pkt

Szymon Rytter – 26pktMickiewiczówka 2019

Nasza szkoła kolejny raz brała udział w Międzyszkolnych Zawodach Sportowych „Mickiewiczówka” w Zespole Szkół nr 7.

Uczestniczyło w nich pięć szkół, co sprzyjało sportowej rywalizacji. Każda reprezentacja składała się z 10 uczniów – 5 dziewczynek i 5 chłopców.  Zawodnicy z „11” byli to uczniowie klas VI i VII w składzie: Zuzanna, Kamila, Iga, Maja, Ala, Jagoda, Eryk, Bartek i Wojtek.

Zawody te to wyścigi rzędów z pomysłem. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko szybkością, ale także zręcznością: np. toczenie opony, pokonać dystans w kołach hula-hop, zrobienie jak najdłuższej liny z powiązanych butów i wiele innych ciekawych zadań.

Już poza ocenianymi konkurencjami wylosowaliśmy do zaśpiewania kolędę „Anioł pasterzom mówił”.

Następnie zostały ogłoszone wyniki. Reprezentacja „naszej 11” zajęła I miejsce.  Jest to już 5 zwycięstwo z rzędu w tych zawodach. Radość była ogromna. Otrzymaliśmy wspaniały puchar i pamiątkowy dyplom.  Ostatnim akcentem było wspólne zdjęcie i podziękowania za dobrą zabawę. Bawiliśmy się świetnie przy okazji zdobywając najwyższą lokatę w tych zwodach. Z pucharem w ręce wróciliśmy do szkoły w bardzo dobrych humorach.

                                                                 Jolanta Stęplowska

Sportowe powitanie uczniów klas pierwszych

Pod hasłem „Biegiem do szkoły” – dnia 20.09.2019 odbyła się impreza sportowa dla klas I z inicjatywy Osiedlowego Domu Kultury „Bajka” we  współpracy z SP nr 11.

Do wspólnej zabawy włączyły się dzieci z okolicznych przedszkoli, które tego dnia świętowały swój „Dzień przedszkolaka”. Po powitaniu wszystkich przez p. Dyr. Przedszkola nr 37 „Pierwszaki” i „Przedszkolaki” razem bawiły się w rytmach muzyki czyli była „rozgrzewka na wesoło”. Następnie uczniowie

„Jedenastki” przystąpili do pierwszej konkurencji – bieg wokół górki. Później pokonywali zwinnościowy tor przeszkód z elementami biegu, skoków, przeskoków, rzutów, pełzania przez tunel. Ostatnim zadaniem było zdobycie osiedlowej górki biegiem. Wszyscy wykazali się dużą sprawnością i zwinnością. Zabawy sprawiły dzieciom dużo radości i zadowolenia.

Na zakończenie organizatorzy wręczyli pamiątkowe  medale uczestnictwa „Biegiem do szkoły”.

                                                                              Jolanta Stęplowska

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content