Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

W świecie dinozaurów – część II

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

            W jaki sposób można w przyjemny i prosty sposób zdobyć wiele informacji na temat życia dinozaurów? Odpowiedź brzmi: uczestnicząc w wykładach ucznia naszej szkoły z klasy VIII b – Teodora. Po raz drugi w tym roku szkolnym, 14 października, Teo przeprowadził spotkanie, tym razem w klasie I a, na swój ulubiony temat, z którego posiada ogromną wiedzę i którą ciągle poszerza. Jak mówi podczas spotkań sam Teodor, pojawia się ciągle wiele nowych informacji na temat dinozaurów, odkrywane są też nowe gatunki. Jeśli ktoś się tym tematem naprawdę pasjonuje, śledzi wszystko, co zostanie odkryte i podane do publicznej wiadomości przez paleontologów. Teo poleca także wszystkim, nie tylko osobom pasjonującym się dinozaurami, obejrzenie najnowszego cyklu filmów, pt. „Prehistoryczna planeta”, gdzie dinozaury zostały przedstawione jak najwierniej na podstawie odkrytych skamielin.

            Podczas wykładu Teodor omówił tradycyjnie pięć wybranych dinozaurów. Oprócz prezentowanych wcześniej: Triceratopsa, Mozazaura, Kecalkoatla i Tyranozaura, przedstawił Brachylophosaurusa. Był to średniej wielkości roślinożerca, którego doskonale zachowane skamieniałe szczątki z pozostałością skóry, ścięgien i narządów wewnętrznych udało się znaleźć paleontologom w Kanadzie.

            Teodor opowiadał jak zawsze tak ciekawie i barwnie, że na koniec swojego wykładu otrzymał zasłużone, gromkie brawa od wszystkich słuchaczy.

            Druga część była nie mniej interesująca i przyjemna, ponieważ dzieci miały za zadanie ulepić według wskazówek i z pomocą Teodora, Triceratopsa, którego mogły zabrać na pamiątkę do domu.

            Z niecierpliwością czekamy już na kolejne wykłady Teodora!!

Brygida Kovacs

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content