KALENDARZ DZIAŁAŃ ZAPLANOWANYCH NA ROK SZKOLNY
2023/2024
Od 1 września 2023 do 31 sierpnia 2024
Lp. | Nazwa imprezy | Termin | Organizator |
1. | Olimpiada Matematyczna JUNIORÓW OMJ. | cały rok | M. Kos |
2. | Wojewódzki Konkurs Matematyczny, Fizyczny, Biologiczny, Chemiczny, Geograficzny klasy VII-VIII. | cały rok | M. Kos, N. Siwek |
3. | Rozgrywki siatkówki chłopców – Igrzyska Młodzieży. | cały rok | D. Gozimirska-Taciak |
4. | Prowadzenie ćwiczeń śródlekcyjnych. | cały rok | M. Skupin |
5. | Udział w projekcie e-tweening. | cały rok | M. Kos, N. Siwek |
6. | Mecze towarzyskie – koszykówka kl. III i IV. | cały rok | D. Gozimirska-Taciak |
7. | Rozgrywki piłki ręcznej. | cały rok | D. Gozimirska-Taciak |
8. | Akademia filmowa Multikina – program edukacji filmowej oparty o wyselekcjonowane filmy, obudowane materiałami dydaktycznymi, dostosowane do potrzeb i możliwości widzów. | cały rok | wychowawcy klas V, L. Michalska |
9. | Rozgrywki koszykówki chłopców – Igrzyska Młodzieży. | cały rok | D. Gozimirska-Taciak |
10. | W zdrowym ciele zdrowy duch. | cały rok | O. Tatarynowicz |
11. | Rozgrywki koszykówki dziewcząt – Igrzyska Dzieci. | cały rok | D. Gozimirska-Taciak |
12. | Gazetka szkolna „Bazgroły z życia szkoły” (wersja elektroniczna). | cały rok | E. Kuźnicka |
13. | Szkolne Koło Turystyczne. | cały rok | D. Hęćka, N. Siwek |
14. | Kółko turystyczne. | cały rok | D. Hęćka, N. Siwek |
15. | Mistrz Ortografii – Konkurs dla Klas IV – VIII. | cały rok | B. Andrzejczak-Mazurek, D. Hęćka, E. Ostapko |
16. | Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w kl. V a, V b, VII a i VII c. | cały rok | B. Andrzejczak-Mazurek, M. Rzeszewska, D. Hęćka, L. Michalska |
17. | Gdy dzieje się coś złego szukaj pomocy. | cały rok | J. Buczak |
18. | Dziedzictwo świata antycznego. | cały rok | J. Kicińska |
19. | Legendy Poznania – komiks o Poznaniu. | cały rok | J. Buczak |
20. | Promowanie czytelnictwa. | cały rok | J. Ilasz |
21. | Lekcje uważności w kl. VI b. | cały rok | J. Ilasz |
22. | Fanfarony – kółko dramatyczne. | cały rok | E. Ostapko |
23. | Konkursy biblioteczne. | co drugi miesiąc | B. Rosińska |
24. | Dzień dobry/ Do widzenia. | Wrzesień -listopad | J. Buczak |
25. | „Świadomość procentuje”. | Wrzesień -grudzień | E. Ostapko |
26. | Sylwetki Uczonych. | II semestr | nauczyciele przedmiotów matematyczno-przyrodniczych |
27. | Program „Trzymaj Formę” (kl. VI-VIII). | II semestr | L. Michalska |
28. | Projekt edukacyjny „Cztery pory roku”. | Październik – maj | B. Łukaszyk, P. Postaremczak, J. Thiel, L. Al-Khatib |
29. | Spotkania na piłkę nożną z klasami VIII i absolwentami. | od października, przez cały rok szkolny, w poniedziałki | A. Gumny |
30. | Akcja „Zdrowo i sportowo”. | Październik – czerwiec | B. Łukaszyk, J. Wojtkowska, P. Postaremczak, L. Al-Khatib |
31. | Nasi przyjaciele – owady. | Marzec – maj | J. Buczak |
32. | Sekretne życie drzewa. | Marzec – maj | J. Buczak |
33. | Akcja „Zimowo-książowo”. | Grudzień- luty | B. Łukaszyk, J. Thiel |
Wrzesień/Październik 2023 r.
Lp. | Nazwa imprezy | Termin | Organizator |
1. | Wybór przedstawicieli Samorządu Junior. | 15 września | Samorząd uczniowski, A. Mroskowiak – Wylegała, A. Szymyślik |
2. | PROJEKT: Plastyka w terenie. | Wrzesień | wychowawcy klas I-III |
3. | „Tydzień Sportu Europejskiego” – przygotowanie dzieci w klasach do finałów szkolnych. | Wrzesień | Nauczyciele wychowania fizycznego |
4. | Laurki – powitajki od II i III klas dla I. | Wrzesień | Samorząd uczniowski, A. Mroskowiak – Wylegała, A. Szymyślik |
5. | Konkurs fotograficzny „Wspomnienia z wakacji”. | Wrzesień | M. Skupin |
6. | Mecz piłki nożnej klasy II-III ze Szkołą Społeczną. | Wrzesień | A. Gumny |
7. | Zabawy integracyjne w kl. I. | Wrzesień | P. Postaremczak, L. Al-Khatib |
8. | Dzień Kropki. | 15 września | P. Jafra, M. Kirszman |
9. | Sztafety przełajowe. | Wrzesień | D. Gozimirska-Taciak, R. Woźniak |
10. | Finałowe biegi na 300 m w klasach VII-VIII. Wyłonienie najszybszego biegacza. | Wrzesień | A. Gumny, J. Stęplowska |
11. | „Jesień piękne barwy niesie”. | 23 września | Samorząd uczniowski, A. Mroskowiak – Wylegała, A. Szymyślik |
12. | Przedstawienie SUJ oraz wręczenie laurek pierwszym klasom. | 19 września | wychowawcy klas I-III |
13. | Spotkania z policjantem w klasach I-III. | Wrzesień | B. Kovacs, M. Przybylak-Nochowicz |
14. | Europejski Tydzień Sportu. | Wrzesień | nauczyciele wych. fizycznego |
15. | Dzień głośnego czytania. | 29 września | wychowawcy klas I-III, biblioteka |
16. | Dzień Chłopaka. | Wrzesień | wychowawcy świetlicy |
17. | Wspomnienia z wakacji. | Wrzesień/ Październik | E. Kuźnicka, M. Skupin |
18. | Rowerowy Poznań – cykl szkoleń dla uczniów kl. IV – współpraca ze stowarzyszeniem. | Październik | M. Skupin |
19. | PROJEKT: Instrumenty z darów natury. | Październik | wychowawcy klas III |
20. | Wyłonienie najszybszych biegaczy na 60 m z klas VII-VIII i klas II. | Październik | A. Gumny |
21. | Dzień chłopaka muchy i krawata. | 2 października | samorząd uczniowski, A. Mroskowiak – Wylegała, A. Szymyślik |
22. | Powstańcza rozetka kl. IV. | Październik | M. Skupin |
23. | Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. | 3 października | wychowawcy klas III, M. Kos |
24. | Mecz piłki nożnej klas II – III z SP 12. | Październik | A. Gumny |
25. | Wycieczka do Mniszek klasy II a,b,c, 1OP. | 4 października | wychowawcy klas III |
26. | Wojewódzki Konkurs Historyczny. | Październik | M. Rzeszewska |
27. | Dzień Bezpiecznego Komputera. | 9-13 października | wychowawcy klas I-III |
28. | Festyn sportowo – rekreacyjny. | Październik | R. Woźniak |
29. | Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego. | Październik | E. Ostapko |
30. | Pasowanie na czytelnika. | Październik | biblioteka |
31. | Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego. | Październik | O. Tatarynowicz |
32. | Udział w turnieju szachowym „Witaj szkoło”. | Październik | R. Woźniak |
33. | Dzień Edukacji Narodowej. | 13 października | samorząd uczniowski, A. Mroskowiak – Wylegała, A. Szymyślik |
34. | Dzień Edukacji Narodowej. | Październik | B. Andrzejczak-Mazurek, M. Rzeszewska |
35. | Miesiąc Bibliotek Szkolnych. | Październik | B. Rosińska |
36. | Dyniowe cuda. | Październik | J. Wojtkowska |
37. | Udział w biegach przełajowych. | Październik | R. Woźniak, D. Gozimirska-Taciak |
38. | Zabawy z papierem. | Październik | J. Thiel, B. Kovacs |
39. | Pasowanie na ucznia. | Październik | Wychowawcy klas I |
40. | Udział w akcji „Kibicujemy w maratonie”. | Październik | A. Gumny |
41. | Szkolny konkurs pięknego czytania „Zaczytana jedenastka”. | Październik | D. Hęćka, E. Ostapko |
42. | Noc Anglistów. | Październik | J. Łukasik |
43. | Rozpoczęcie zbiórki karmy i akcesoriów dla zwierząt ze schroniska. | Październik | P. Postaremcza, L. Al-Khatib |
44. | Ogólnopolski konkurs LEON sesja jesienna. | Październik | J. Łukasik |
45. | Szkolny konkurs pięknego czytania „Zaczytana jedenastka”. | Październik | D. Hęćka, E. Ostapko |
46. | Dzień Supermocy. | 16-20 Października | A. Kostaniak-Kujawska, A. Kowal, O. Kortus |
Listopad/Grudzień 2023 r.
Lp. | Nazwa imprezy | Termin | Organizator |
1. | Konkurs na lampion adwentowy kl. IV – VI. | Listopad | A. Wnuk |
2. | Dzień zdrowego śniadania. | 8 listopada | wychowawcy klas I-III |
3. | PROJEKT: Obserwacja przyrody. | Listopad | wychowawcy klas I-III |
4. | Rozpoczęcie zbiórki opatrunków dla Afryki. | Listopad | B. Łukaszyk |
5. | Wyjście na cmentarz kl. V a. | Listopad | M. Skupin |
6. | Podwieczorek w bibliotece. | Listopad | B. Rosińska |
7. | Dzień życzliwości. | Listopad | P. Postaremczak |
8. | Dzień życzliwości i pozdrowienia. | Listopad | wychowawcy klas I-III |
9. | „Kółko i krzyżyk”. | Listopad | J. Thiel |
10. | Dzień Niepodległości. | Listopad | J. Ilasz |
11. | Kto ty jesteś? | Listopad | J. Ilasz |
12. | Konkurs poetycki „Wszystko jest poezją”. | Listopad | D. Hęćka |
13. | Narodowe Święto Niepodległości – koncert piosenek patriotycznych. | 9 listopada | H. Kluczyńska, P. Jafra, R. Madaj |
14. | Świetlicowe zawody w „Zbijaka”. | Listopad | A. Gumny, wychowawcy świetlicy |
15. | Święto pluszowego misia. | Listopad | B. Rosińska |
16. | Konkurs matematyczny „Złota Żabka” EKOS kl. VII i VIII. | Listopad | M. Kos, M. Fryska |
17. | Dzień Pluszowego Misia. | 25 listopada | Samorząd uczniowski, A. Mroskowiak – Wylegała, A. Szymyślik |
18. | „Andrzejki”. | Listopad | wychowawcy klas I-III, wychowawcy świetlicy |
19. | Turniej gier planszowych. | Listopad | B. Łukaszyk |
20. | Nauka gry w tenisa stołowego dla dzieci ze świetlicy. | Listopad | A. Gumny |
21. | Thanksgiving. | Listopad | O. Tatarynowicz |
22. | Wszystko jest poezją. | Listopad | D. Hęćka |
23. | Konkurs „Lampion adwentowy” kl. IV – VI. | Listopad | A. Wnuk |
24. | Turniej w tenisa stołowego dla klas VII-VIII. | Listopad | A. Gumny, J. Stęplowska |
25. | Turniej „Tymbarka” w piłkę nożną dla klas II. | Listopad | A. Gumny |
26. | Podwieczorek z grami. | Listopad | B. Kovacs, B. Rosińska |
27. | Udział w Mistrzostwach Poznania w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt oraz piłce ręcznej. | Listopad/ Grudzień | R. Woźniak, D. Gozimirska-Taciak |
28. | Udział w Mistrzostwach Poznania w szachach drużynowych. | Listopad/ Grudzień | R. Woźniak |
29. | Udział w turnieju piłki nożnej Tymbark Cup. | Listopad/ Grudzień | R. Woźniak |
30. | Mikołajki na sportowo – klasy II i III. | Grudzień | D. Gozimirska-Taciak |
31. | Mikołajkowy Turniej Dwójek Siatkarskich. | Grudzień | D. Gozimirska-Taciak |
32. | Mikołajkowe zawody sportowe. | Grudzień | A. Gumny, wychowawcy świetlicy |
33. | PROJEKT: Wyjścia w ciekawe miejsce. | Grudzień | wychowawcy klas I-III |
34. | Konkurs rzutów do kosza kl. VI. | Grudzień | M. Skupin |
35. | Turniej piłki siatkowej dla klas VIII. | Grudzień | A. Gumny, J. Stęplowska |
36. | Mikołajki. | 6 grudnia | Samorząd uczniowski, A. Mroskowiak – Wylegała, A. Szymyślik |
37. | Warsztaty mikołajkowe. | Grudzień | J. Łukasik |
38. | Listy do Trzech Króli. | Grudzień | O. Tatarynowicz |
39. | Wycieczka do Teatru Tańca klas I-III, 1OP. | Grudzień | A. Kostaniak-Kujawska, wychowawcy klas I-III |
40. | Wymiana kartek ze szkołą Anne Arundel County Public Schools w USA. | Grudzień | J. Łukasik |
41. | Turniej piłki ręcznej dla klas VII i VIII. | Grudzień | A. Gumny, J. Stęplowska |
42. | „Śmietnikówka” – konkurs w rzutach do śmietnika. | Grudzień | B. Kovacs |
43. | Pierwszy Dzień Zimy przychodzimy ubrani na biało. | Grudzień | samorząd uczniowski, A. Mroskowiak – Wylegała, A. Szymyślik |
44. | Kolędowanie i piosenki świąteczne. | 22 grudnia | P. Jafra, O. Kortus, J. Łukasik, SUJ, wychowawcy klas I-III |
45. | Wigilie klasowe. | Grudzień | wychowawcy klas |
46. | Łańcuchowy, świąteczny szał. | Grudzień | wychowawcy świetlicy |
47. | Book challenge. | Grudzień -styczeń | B. Rosińska |
Styczeń/Luty 2024 r.
Lp. | Nazwa imprezy | Termin | Organizator |
1. | Balik noworoczny. | Styczeń | wychowawcy klas I-III |
2. | Szaleństwo masek karnawałowych. | Styczeń | wychowawcy świetlicy |
3. | Nauka gry w tenisa stołowego dla dzieci ze świetlicy. | Styczeń | A. Gumny |
4. | PROJEKT: Zabawa/ gra w terenie. | Styczeń | wychowawcy klas I-III |
5. | Nauka i rozgrywki w tenisa stołowego. | Styczeń | B. Kovacs |
6. | Turniej piłki nożnej klas VII-VIII. | Styczeń | A. Gumny |
7. | Gra miejska „Powstanie wielkopolskie”. | Styczeń | M. Rzeszewska |
8. | Gra miejska – Powstanie Wielkopolskie. | Styczeń | M. Rzeszewska |
9. | Turniej w kręgle. | Styczeń | J. Thiel, B. Łukaszyk |
10. | Turniej warcabowy | Styczeń | J. Thiel, B. Łukaszyk, B. Kovacs |
11. | Tydzień relaksu. | Styczeń | P. Postaremczak, J. Wojtkowska |
12. | Pokazy muzyczne. | Styczeń | B. Kovacs, J. Wojtkowska, P. Postaremczak, L. Al-Khatib |
13. | Udział w MP w futsalu chłopców. | Styczeń/Luty | R. Woźniak |
14. | Poczta walentynkowa. | 14 lutego | Samorząd uczniowski, A. Mroskowiak – Wylegała, A. Szymyślik |
15. | Wisława Szymborska. | Luty | B. Andrzejczak -Mazurek, M. Rzeszewska, D. Hęćka |
16. | Dzień bezpiecznego Internetu. | Luty | T. Stańko |
17. | Turniej gier planszowych. | Luty | P. Postaremczak |
18. | Turniej tenisa stołowego dla dzieci ze świetlicy. | Luty | A. Gumny |
19. | Walentynki w bibliotece. | Luty | B. Rosińska |
20. | Eksperymenty fizyczno-chemiczne. | Luty | B. Łukaszyk, J. Thiel |
21. | Poznań – moje miasto. | Luty | E. Kuźnicka |
Marzec/Kwiecień 2024 r.
Lp. | Nazwa imprezy | Termin | Organizator |
1. | PROJEKT: Obserwacja chmur. | Marzec | wychowawcy klas I-III |
2. | Międzyświetlicowy Turniej w „Dwa Ognie”. | Marzec | J. Stęplowska, B. Kovacs |
3. | Mecz piłki siatkowej reprezentacja klas VII-VIII z absolwentami. | Marzec | A. Gumny |
4. | Tydzień talentów. | Marzec | B. Łukaszyk, J. Thiel, P. Postaremczak, B. Kovacs |
5. | Dzień Małej Damy. | 8 marca | Samorząd uczniowski, A. Mroskowiak – Wylegała, A. Szymyślik |
6. | Nasz Patron – konkurs kl. IV – VIII. | Marzec | E. Kuźnicka, M. Rzeszewska |
7. | Ogólnopolski konkurs LEON sesja wiosenna. | Marzec | J. Łukasik |
8. | Św. Patryk. | Marzec | O. Tatarynowicz |
9. | Wiosenne latawce. | Marzec | P. Postaremczak |
10. | Konkurs „Dzieciaki tworzą śmieciaki” kl. IV –VI. | Marzec | M. Skupin |
11. | Turniej piłki koszykowej dla klas VII-VIII. | Marzec | A. Gumny, J. Stęplowska |
12. | „Sprzątanie świata”. | Marzec | wychowawcy świetlicy |
13. | Pierwszy Dzień wiosny (przychodzimy ubrani na zielono). | 21 marca | samorząd uczniowski, A. Mroskowiak – Wylegała, A. Szymyślik |
14. | Dzień wody (tygodniowy projekt). | 22 marca | wychowawcy klas I-III |
15. | Dzień Patrona. | Marzec | H. Kluczyńska, P. Jafra |
16. | Nasz Patron – konkurs kl. IV – VIII. | Marzec | E. Kuźnicka, M. Rzeszewska |
17. | Projekt – Czujesz Klimat. | Marzec | L. Michalska |
18. | Święta Wielkanocne. | Marzec | wychowawcy klas I-III |
19. | Konkurs na ozdobę wielkanocną. | Marzec | O. Kortus |
20. | Mistrz Ortografii. | Marzec | D. Hęćka. E. Ostapko, B. Andrzejczak -Mazurek |
21. | Poznań uzależniony od profilaktyki – Projekt. | Marzec/ Kwiecień | N. Siwek, wychowawcy klas VII |
22. | Udział w turnieju piłki nożnej Orlik Cup. | Marzec/ Kwiecień | R. Woźniak |
23. | Wymienianki. | Kwiecień | J. Ilasz |
24. | PROJEKT: Zabawa w przyrodników. | Kwiecień | wychowawcy klas I-III |
25. | Turniej piłki nożnej dla klas VII-VIII. | Kwiecień | A. Gumny |
26. | Światowy Dzień Książki. | Kwiecień | B. Rosińska |
27. | „Sprzątanie Świata”. | Kwiecień | M. Skupin |
28. | Tydzień Ziemi – Akcja Sprzątanie Świata – Dzień Ziemi Klasy V-VIII. | Kwiecień | N. Siwek, L. Michalska |
29. | Szkolny Konkurs Wiedzy o Lekturach „Anty-Mole”. | Kwiecień | E. Ostapko |
30. | Dzień Ziemi + Przedszkole. | 24 kwietnia | H. Kluczyńska, P. Jafra, samorząd uczniowski, A. Mroskowiak – Wylegała, A. Szymyślik |
31. | Świetlicowy turniej w piłkę nożną. | Kwiecień | A. Gumny, B. Kovacs |
32. | Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem. | 25 kwietnia | samorząd uczniowski, A. Mroskowiak – Wylegała, A. Szymyślik, J. Wojtkowska |
33. | Z kuchnią za pan brat. | Kwiecień | J. Thiel, B. Łukaszyk |
34. | Nauka gry w tenis stołowego dla dzieci ze świetlicy. | Kwiecień | A. Gumny |
35. | Książka – mój przyjaciel. | Kwiecień | wychowawcy świetlicy |
36. | Światowy Dzień Zdrowia – „Wiem co jem”. | Kwiecień | M. Skupin |
37. | Dzień Tańca + dyskoteka. | 29 kwietnia | P. Jafra, R. Madaj |
38. | Nasze osiedle. | Kwiecień/Maj | B. Andrzejczak-Mazurek |
39. | Turniej Orlika w koszykówce dziewcząt i chłopców. | Kwiecień/Maj | D. Gozimirska-Taciak |
40. | Udział w czwórboju LA dziewcząt i chłopców. | Kwiecień/Maj | R. Woźniak, D. Gozimirska-Taciak |
41. | Udział w Ogólnopolskim Biegu Winogradzkim. | Kwiecień/Maj | R. Woźniak, D. Gozimirska-Taciak |
42. | Udział w MP w siatkówce plażowej. | Kwiecień/Maj | R. Woźniak |
43. | Dzień Hobbystów | Kwiecień/Maj | N. Siwek |
Maj/Czerwiec 2024 r.
Lp. | Nazwa imprezy | Termin | Organizator |
1. | Wyjścia na „Czwartki LA”. | Maj | A. Gumny |
2. | Mecz piłki nożnej dla klas VII-VIII ze Szkołą Społeczną. | Maj | A. Gumny |
3. | PROJEKT: Praca grupowa- stworzenie katalogu roślin. | Maj | wychowawcy klas I-III |
4. | Duże bańki. | Maj | P. Postaremczak |
5. | Tydzień bibliotek. | Maj | B. Rosińska |
6. | Dzień Unii Europejskiej. | 8 maja | Samorząd uczniowski, A. Mroskowiak – Wylegała, A. Szymyślik |
7. | Tydzień Języków Obcych. | Maj | O. Tatarynowicz, J. Kicińska, J. Łukasik |
8. | Rozgrywki w Fińskie kręgle. | Maj | B. Kovacs |
9. | Dzień Pszczoły. | Maj | A. Kostaniak – Kujawska, wychowawcy klas I-III |
10. | Czwórbój LA – Igrzyska Dzieci. | Maj | D. Gozimirska-Taciak, R. Woźniak |
11. | Lekkoatletyka – Igrzyska Młodzieży. | Maj | D. Gozimirska-Taciak, R. Woźniak |
12. | Współpraca z przedszkolami nr 37 i 185 z osiedla Wichrowe Wzgórze. | Maj | H. Kluczyńska, P. Jafra, J. Łukasik |
13. | Współpraca w przygotowaniu i przeprowadzeniu „Dnia Sportu”. | Maj/czerwiec | nauczyciele wychowania fizycznego |
14. | PROJEKT: Piknik. | Czerwiec | wychowawcy klas I-III |
15. | Festyn z okazji Dnia Dziecka. | Czerwiec | wychowawcy klas I-III |
16. | „Baloniaki” na Dzień Dziecka. | Czerwiec | P. Postaremczak, L. Al-Khatib, B. Kovacs |
17. | Mecz piłki nożnej dzieci ze świetlicy ze Szkołą Społeczną. | Czerwiec | A. Gumny |
18. | Wycieczki klasowe. | Czerwiec | wychowawcy klas I-III |
19. | Konkurs sportowy dla dzieci ze świetlicy. | Czerwiec | A. Gumny |
20. | Jak nie czytam, jak czytam. | Czerwiec | B. Rosińska |
21. | Pierwszy Dzień Lata – przychodzimy ubrani na żółto. | Czerwiec | samorząd uczniowski, A. Mroskowiak – Wylegała, A. Szymyślik |
22. | Organizacja Szkolnego Dnia Sportu. | Czerwiec | nauczyciele wych. fizycznego |
23. | Mistrzostwa szkoły w trójboju lekkoatletycznym. | Czerwiec | nauczyciele wych. fizycznego |
24. | Zawody pływackie dla klas III. | Czerwiec | R. Woźniak, D. Gozimirska-Taciak |