Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Klasy IV-VIII

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)


Ukraińskim uczennicom i uczniom w zdobywaniu nowej wiedzy i nabywaniu nowych umiejętności pomagają miłe wolontariuszki


Klasa 4B w Centrum Kultury Zamek – Wystawa Antonia Gaudi’ego


Uczniowie klas 8d i 8e wyrazili swoje interpretacje bajki za pomocą konstrukcji z klocków Lego. 🦋


Klasa 4b po obejrzeniu wystawy Gaudiego wzięła udział w warsztatach lepienia z gliny


Lapbooki w 4b


Obchody Dnia liczby Pi


No Backpack Day!

W piątek 17 marca, w Sp 11 obchodzony był po raz pierwszy No Backpack Day, czyli Dzień bez Plecaka, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.

No Backpack Day to impreza, której głównym pomysłem jest przyniesienie do szkoły swoich podręczników zeszytów, przyborów szkolnych oraz innych klamotów 🙂 nie w plecaku, ale w …..No właśnie, wszystko zależy od pomysłowości!!!

Trzeba przyznać, że uczniowie naszej 11-stki wykazali się inwencją niesamowitą, zaskakującą i nieszablonową. Żeby poczuć choć na chwilę korytarzową atmosferę tego dnia – zapraszamy do galerii.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej zabawie 🙂Samorząd Uczniowski SP11


Jak uczyć się efektywnie?


PO WER & PLAY – niezwykłe lekcje WF


Gra miejska śladami Europy


Czerwone krzesło


Co jest dla nas ważne w szkole?

????Szkoła, do której chodził Mikołajek, bohater książek Sempe’go i Gościnnego nie wzbudza zachwytu wśród obecnych uczniów i uczennic. Nie chodzi tylko o ustawienie ławek, gdy uczniowie oglądają swoje plecy. Nikt tam nie przepada za nauką, no może z wyjątkiem Ananiasza. Za przewinienia są stawiani do kąta, zostają po lekcjach albo wielokrotnie przepisują wybrane zdanie. Uczennice i uczniowie zwrócili także uwagę na komunikaty kierowane przez dorosłych do dzieci i vice versa, często wypowiadane w języku szakala, które uczennice i uczniowie tłumaczyli na język żyrafy. A jednak niektórzy wracają do czasów szkolnych z sentymentem.
Czy szkoła lat pięćdziesiątych i początku sześćdziesiątych tak wiele różni się od tej w XXI w.?
Dzieci miały za zadanie przyjrzeć się naszej szkole i przygotować prezentację dotyczącą zmian, które wprowadziłyby, gdyby mogły. Następnie każda grupa jako Agencja do Wprowadzania Zmian miała wybrać jeden temat, dla nich najważniejszy. Zobaczcie w poniższej prezentacji, co chciałaby zmienić w przestrzeni Agencja „Zwariowana Szkoła”. Zależy im na tym, żeby w sklepiku było zdrowsze jedzenie. Trudno było mi uwierzyć, że dzieci, tak same z siebie na to wpadły. Raczej podejrzewałam, że to jakieś PR-owe zagrywki, ale koledzy i koleżanki udzielili poparcia! A ponieważ sprawa dotyczy wszystkich uczniów i uczennic naszej szkoły, zaproponowali opracowanie ankiety online, które wychowawczynie rozsyłają dzieciom. Ankieta w całości stworzona przez dzieci. Byłam pod wrażeniem zmysłu organizacyjnego i planowania. Z resztą zobaczcie sami/e. Tym samym stwarzamy okazję do rozmów, co jest dla nas ważne w szkole. Czy wierzymy, że możemy mieć wpływ na podejmowane decyzje? Czy tego chcemy? Czy możemy sprawić, by było inaczej?
Pomożecie????????? Realizacja w ramach programu POWER „Znaki inności” finansowanego z udziałem środków z Unii Europejskiej.


„Opowieść wigilijna” w klasie 8D


Wigilie klasowe w klasach starszych

Klasa 4b

Klasa 5a


Makramowe choinki w 4b


Mikołajki w 4B


Wrażenia z wycieczki do Warszawy


Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku


Drużynowe Mistrzostwa Poznania Szkół Podstawowych w Szachach


Uczennice i uczniowie kl. 7d stawili się w szkole o godz. 7.00, by zagrać w „Dziady”. Wywoływaliśmy duchy i widma znane z dramatu romantycznego Mickiewicza


Uczniowie i uczennice klas 8d i 8e po przeczytaniu „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza wykonywali/ły foldery reklamowe według wskazówek


Dziś symbolicznie uczciliśmy nadchodzące Święto Niepodległości


11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

Czy wiecie co to jest NIEPODLEGŁOŚĆ?

Dzieci śpiewające w szkolnym chórze „Koliberki” wiedzą – i to na pewno! ????

Podczas wczorajszej próby pomimo bardzo okrojonego składu powstało piękne nagranie!

Zapraszamy do wysłuchania! ????


Straszny piątek w SP11


Skład Samorządu Uczniowskiego w roku 2021/2022


Podwórkowe rysunki klas czwartych


Miło nam poinformować, że w roku szkolnym 2020/2021 Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu wygrała ranking szkół w YoungFace.Tv!


Dnia 14 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z młodszymi koleżankami i kolegami z SU ,,Junior” dotarli do wszystkich pracowników naszej placówki, aby złożyć życzenia i podziękować za wykonywaną pracę


ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W SP11


Dzień chłopca w 5A


Elektromagnetyzm w akcji – projekt uczniów klasy 5b

Uczniowie klasy 5b Szkoły Podstawowej nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu mieli zaszczyt zaprezentować się na Festiwalu Science on Stage Poland prezentując swój projekt pt. ”Elektromagnetyzm w akcji” otrzymując wyróżnienie w kategorii kompetencje cyfrowe i edukacja STEAM.

Głównym celem projektu było rozwijanie zainteresowań uczniów w zakresie elektromagnetyzmu oraz integracja zagadnień z różnych obszarów nauk przyrodniczych z matematyką i informatyką. Projekt polegał na cyklicznych spotkaniach dzieci.

W ramach tych spotkań odbywały się warsztaty. W warsztatach brało udział 9 osób, z którymi prowadzono zajęcia. Podczas tych zajęć dzieci zapoznawały się z podstawowymi zasadami pracy z urządzeniami zasilanymi prądem (w tym z zasadami BHP). Poznały podstawowe prawa fizyki dotyczące elektromagnetyzmu i opisujące je pojęciami matematycznymi. Uczyli się posługiwać prostymi narzędziami (np. lutownica, pistolet klejowy). Podczas pracy indywidualnej uczniowie wykonywali proste urządzenia np. kompas, elektromagnes, różne modele silników, generator prądu.

Następnie w 3 grupach  3-osobowych uczniowie wykonywali własny model urządzenia (z wykorzystaniem umiejętności informatycznych), prezentuje jego działanie w kreatywny sposób. Niewątpliwie mali odkrywcy rozwinęli swoje zainteresowania i są lepiej przygotowani do czekających ich zmagań na lekcjach fizyki.

Osobą odpowiedzialną za te spotkania była wychowawczyni klasy, a efekty tej kilkumiesięcznej pracy zarejestrowane zostały na zmontowanym filmie. Ale nie tylko dzieci zostały zaangażowane w realizację projektu. Również dorośli mieli możliwość współpracy w trakcie zorganizowanych dla uczniów warsztatów fizycznych.

Osobami prowadzącymi warsztaty byli Grażyna Marczak oraz Andrzej Marczak – wspierając uczestników swoim doświadczeniem za co ogromnie dziękujemy. Podczas finału Festiwalu  „Nauki Przyrodnicze na Scenie” , który odbył się 17-18.09.2021r. cała klasa miała okazję obejrzeć na platformie Teams wszystkie projekty, które brały udział w tym wydarzeniu. Były to dni niezwykłe fascynujące!

Zapraszamy do Galerii na fotorelację z projektu oraz na film poniżej:


W środę 15.09 na terenie naszej szkoły odbył się festyn z okazji Narodowego Dnia Sportu.


Nasz zespół pod opieką pani Moniki Kos zdobył wyróżnienie w projekcie „Elektromagnetyzm w akcji” Gratulacje ????


W piątek uczniowie naszej szkoły wsparli akcję „Sprzątanie świata”.


Cała szkoła kozłuje akcja w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.


Kosmiczna galeria


Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content