Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

W świecie dinozaurów – część III

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

            18 listopada, w klasie I b, odbyło się trzecie w tym roku szkolnym spotkanie poświęcone dinozaurom prowadzone przez Teodora, ucznia kl. VIII b z naszej szkoły. Spotkania takie, podczas których Teodor opowiada o prehistorycznych czasach i zwierzętach wtedy żyjących, odbywają się od kilku lat – zaczęły się kiedy Teodor był w czwartej klasie. To było jednak zupełnie wyjątkowe z kilku powodów. Po pierwsze i najważniejsze – gośćmi specjalnymi podczas spotkania byli rodzice Teodora, a także wychowawczyni klasy VIII b, pani Halina Kubicka. Po drugie – cała część pierwsza spotkania, czyli wykład Teodora, było nagrywane przez panią Jolę Thiel ze świetlicy, a film powstały w ten sposób będzie wspaniałą pamiątką dla Teodora i jego rodziny. A po trzecie – było to najprawdopodobniej niestety już ostatnie spotkanie dotyczące dinozaurów, z uwagi na to, że Teodor w tym roku szkolnym kończy naukę w naszej szkole.

            Podczas wykładu, który jak zawsze był bardzo ciekawy i barwny, Teodor tradycyjnie  przedstawił informacje na temat wybranych dinozaurów. Po raz pierwszy opowiedział o dinozaurze, który według obecnej wiedzy naukowej był największym dinozaurem i największym lądowym zwierzęciem w całej historii życia na ziemi – Argentynozaurze. Miał on 30 metrów wysokości i warzył około 70 ton. Jego nazwa pochodzi od miejsca odkrycia, czyli Argentyny. Nie był groźnym drapieżnikiem, ponieważ żywił się roślinami, ale stanowił zagrożenie dla mniejszych zwierząt, które zwyczajnie mógł rozdeptać.

            W drugiej części spotkania, dzieci oraz zaproszeni goście, lepili z plasteliny według wskazówek Teodora, Tyranozaura. Tego dinozaura dzieci lepiły podczas pierwszego spotkania i nim także Teodor postanowił zakończyć swoją wspaniałą przygodę z prowadzeniem wykładów w naszej szkole. Tak bardzo byśmy chcieli żeby to nie był koniec…

Brygida Kovacs

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content