Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

„Śmietnikówka”

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

14 grudnia, chętne dzieci z klas II i III ze świetlicy wzięły udział w organizowanym po raz trzeci konkursie rzutów do kosza na śmieci, zwanym „Śmietnikówką”. Pierwszy taki konkurs zorganizowany został kiedy z uwagi na pandemię nie można było brać udziału w prawie żadnych aktywnościach. Dzieci, zamiast wyrzucać zarysowane kartki, zaczęły zbierać je, robić z nich kulki i celować do czystego, nieużywanego  kosza. Kulki te są przechowywane i mając na uwadze ekologię dzieci nadal wykorzystują podczas konkursu te same kulki co dwa lata i rok temu.  

            W tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się 17 uczestników. Dla klas drugich odległość od linii rzutów do kosza wynosiła 4 metry, a dla trzecich – 4,5 metra. Każdy zawodnik w rundzie zasadniczej oddawał cztery rzuty. Wszyscy rzucali z ogromnym zaangażowaniem. Po zakończeniu tej rundy wyłonione zostały osoby, które grały dalej o podium i dalsze miejsca. O najwyższe miejsca rywalizowało pięcioro dzieci. Ostatecznie miejsce pierwsze zajął Franek z kl. III a, drugie – Bruno z klasy II a, a trzecie – Veronika z klasy II b.

            Zwycięzcy otrzymali puchar i medale, a wszyscy uczestnicy mogli wybrać sobie drobną nagrodę.

Brygida Kovacs

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content