Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Recykling zużytego obuwia

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

W październiku tego roku szkolnego nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej zbiórce zużytego obuwia. Zużyte buty zebrane w roku szkolnym 2021/22 wysłane zostały do firmy zajmującej się recyklingiem obuwia, czyli ponownym ich wykorzystaniem, przyczyniając się tym samym do ochrony środowiska.  

            Recykling butów nie jest niczym nowym, stosuje go firma Nike (od lat 90-tych zebrano 22 miliony par butów!). Po przetworzeniu można z nich zrobić np. boisko do koszykówki, na którego wykonanie potrzeba 2,5 tysiąca par butów, albo boisko piłkarskie – potrzeba od 50 tysięcy do 75 tysięcy par butów. Buty i ubrania sportowe w dobrym stanie również można odnieść do odpowiedniego sklepu tej firmy, która je odnowi i odda potrzebującym.

Brygida Kovacs

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content