Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Dzień Kobiet w świetlicy

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

W Dniu Kobiet, Pani Jola i pani Beata zorganizowały dla pierwszaków mini zawody sportowe w postaci wyścigu rzędów. Świetliczaki ćwiczyły swoją sprawność w różnych konkurencjach. Były to m.in. slalom z woreczkami grochu na głowie, toczenie piłki między kręglami, rzucanie do celu czy też podawanie sobie piłki nad głowami. Dzieci podeszły do zawodów z dużym entuzjazmem, a po zakończonych konkurencjach panie wręczyły im słodkie upominki.

Chłopcy z grupy 2B, 3C oraz 1 OP zaśpiewali koleżankom „sto lat”. Następnie dziewczynki zostały poczęstowane drobnym, słodkim upominkiem. Chłopcy jednak też się załapali na przekąskę. Aby uczcić to święto, dziewczyny wybrały sobie układy taneczne z YouTube, do których szalały podczas krótkiej muzycznej imprezy. Chętni chłopcy również się włączali. 

W klasie 2a chętne dzieci wzięły udział w lubianej przez nie grze w Bingo. W skupieniu słuchały wyczytywanych przez panią Brygidę numerów losowanych ze specjalnej maszyny do gry w Bingo i zaznaczały je na swoich karteczkach. Wszystkie dzieci obdarowane zostały na koniec drobną słodką przekąską.

W klasach trzecich, dziewczynki stworzyły swoją listę życzeń, czyli pomysły na to w jaki sposób chciałyby celebrować swoje święto. Na liście znalazły się układy taneczne, karaoke i śpiewanie znanych i lubianych piosenek oraz uwielbianą przez większość zabawę w muzyczne krzesła. Na koniec Pani Paulina zaprosiła dzieci do zabawy integracyjnej w rzędzie i przesypywania słodkich upominków ruchomym torem, było przy tym dużo śmiechu, zaangażowania i współpracy. 

Można powiedzieć, że świętowanie dnia kobiet w świetlicy, upłynęło radośnie, muzycznie i sportowo.

Beata Łukaszyk

Paulina Postaremczak

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content