Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

„Śmietnikówka”

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

27 marca odbył się, na specjalne życzenie dzieci, konkurs w rzutach do kosza na śmieci – „Śmietnikówka”.  W tym roku szkolnym był to już drugi taki konkurs, ale okazało się, że jest on tak lubiany przez dzieci z kl. II i III, że prosiły, aby odbył się jeszcze jeden.

Udział w konkursie wzięło 20 zawodników. Tradycyjnie rzucano pogniecionymi kartkami zarysowanego papieru do czystego kosza na śmieci, ustawionego w odległości 5 m 20 cm. W rundzie głównej każdy z uczestników wykonywał pięć rzutów. Wszystkie trafne rzuty powodowały aplauz widowni. Mimo, że był to konkurs i towarzyszyły jemu emocje, całe zawody przebiegały w miłej, spokojnej atmosferze, która sprzyjała skupieniu każdego rzucającego podczas swojej próby. Zawodnicy przestrzegali zasad fair play i dopingowali siebie nawzajem.

Po zakończeniu rundy głównej pani Brygida (organizująca zawody) podliczyła punkty i osoby, którym udało się trafić, przeszły do fazy finałowej. Siedmioro zawodników zdobyło jeden punkt i „walczyli” oni dalej o miejsce trzecie. Dwie zawodniczki uzyskały dwa trafienia i wystąpiły później w wielkim finale.

Ostatecznie miejsce pierwsze zdobyła Agata z kl. II a, drugie – Dominika z kl. II b i trzecie – Roman z kl. II a. Miejsce czwarte ex aequo zdobyli: Oliwia z kl. II a i Franek z kl. III a. Miejsce piąte: Weronika, Bruno i Oskar kl. II a oraz Weronika kl. II b.

Zwyciężczyni otrzymała puchar, a za miejsce II i III były wręczone medale. Wszyscy uczestnicy mogli wybrać sobie drobiazg – breloczek.

Dzieci od razu po zawodach deklarowały swoją chęć brania udziału w „Śmietnikówce” w przyszłym roku szkolnym.

Brygida Kovacs

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content