Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

„9 miesięcy dobroczynności” – zaproszenie do wykonania plakatów

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

W kwietniu w ramach udziału w kampanii „9 miesięcy dobroczynności” zachęcamy całą społeczność szkolną do wykonania plakatów w formie INFO- GRAFIKI O ZAPYLACZACH ORAZ ICH ZNACZENIU W EKOSYSTEMIE.

Dlaczego? Ponieważ aż około 80% roślin uprawnych wymaga zapylania, by mogło owocować. Bez zapylaczy ludzkość czeka katastrofa żywnościowa, a te ważne owady wymierają każdego dnia. Mamy coraz mniej czasu, by spowolnić ten proces.

Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, dlatego potrzebujemy Waszej pomocy, by uświadomić ludzi, jak ważne są owady zapylające. Że nie wolno ich zabijać, zatruwać i uważać za wrogów!

Akcja kwietniowa odbywa się we współpracy z Fundacją Pszczoła Musi Być z Kielc, która buduje ule, zakłada pasieki, wprowadza do środowiska nowe pszczele rodziny oraz edukuje. Wykonując info-grafikę możecie się posiłkować informacjami ze strony fundacji https://www.pszczolamusibyc.pl/dlaczego-pszczoly-sa-wazne/ lub korzystać z innych sprawdzonych źródeł.

Prace przyjmuje pani Agata Kostaniak- Kujawska (sala 302) do 27 kwietnia. Format i technika dowolne.

Liczymy na Wasze zaangażowanie i wierzymy, że wśród naszej społeczności są osoby, których los naszej planety nie jest obojętny.

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content