Międzykulturowy Klub Młodzieżowy

Od marca w naszej szkole działa Międzykulturowy Klub Młodzieżowy.

Cieszy nas baaaaardzo spora frekwencja. Do Klubu zapisało się ponad 20 osób.

Uczymy się komunikować po angielsku i łapiemy słówka w różnych językach, po polsku, ukraińsku, rosyjsku, hiszpańsku, włosku.

Tę wielojęzyczność do klubu wprowadzają nie tylko uczennice i uczniowie, ale również wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności w SOSW z CIM Horyzonty.

Do tej pory odwiedzili nas Lana z Ukrainy, Coco z CHile i Giseu z Włoch.

Zajęcia w klubie odbywają się co piątek po lekcjach. Okazuje się, że warsztaty stały się dobrym początkiem weekendu. Bawimy się i rozwijamy jednocześnie. Jak tylko pogoda pozwala pracujemy na dworze. I była niezła DRAMA, nie mylić z Dramatem;) Budowaliśmy pomniki z tego co pod ręką, czyli z własnych ciał. Powstała galeria pomników pt. Kultura. Zapraszamy do fotorelacji.

Opiekunką i inicjatorką klubu szkolnego jest Pani Justyna Ilasz.

Koordynatorką merytoryczną i autorką programu jest Imaginarium Olga Stobiecka-Rozmiarek, która pilotaż programu zrealizowała w ramach działań na rzecz integracji realizowanych przez Migrant Info Point.

Działania klubu MKM są realizowane przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF.