Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Wymiana pocztówkowa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

Na przełomie kwietnia i maja nasza świetlica przystąpiła do ogólnopolskiej akcji pt.: „wymiana pocztówkowa”, która polega na wzajemnej wymianie kartkami pocztowymi z uczniami z innych szkół. Na pocztówkach przedstawiających wizerunek swojego miejsca zamieszkania, dzieci wypisują krótkie wiadomości lub po prostu pozdrowienia. Celem tego przedsięwzięcia jest zarówno propagowanie tradycyjnego sposobu komunikacji w formie pocztówek, który coraz częściej zastępują maile oraz sms-y, a także nawiązanie kontaktu z dziećmi z innych placówek, poznanie regionów Polski, w których żyją oraz promowanie własnego miejsca zamieszkania. Podczas wypisywania widokówek dzieci nauczyły się jak prawidłowo adresować listy i kartki oraz gdzie nakleić znaczek. Wspólnie redagowaliśmy tekst pozdrowień, które powędrowały do różnych placówek w Polsce, promując przy tym naszą szkołę i świetlicę. Otrzymane pocztówki odczytywaliśmy wspólnie w świetlicy i odszukiwaliśmy miejscowości na mapie. Świetlicowa wymiana pocztówkowa spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród dzieci, które z niecierpliwością wyczekują każdej nowej pocztówki. Do tej pory otrzymaliśmy kartki z takich zakątków naszego kraju jak: Kleszczów, Zwierzyn, Morąg i Kiełpino. Mamy nadzieję, że kontynuując akcję w przyszłym roku szkolnym, uda nam się stworzyć mapę z pocztówkami ze wszystkich województw.

Beata Łukaszyk

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content