Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

SP 11 WICEMISTRZEM POZNANIA!

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

W sobotę 28 października reprezentacja SP11 wzięła udział w Drużynowych Mistrzostwach Poznania Szkół Podstawowych w szachach, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 46 im. Marii Dąbrowskiej w Poznaniu przy ul. Inowrocławskiej 19. W ramach Mistrzostw rozegrane zostały 2 oddzielne turnieje dla uczniów Szkół Podstawowych: IGRZYSKA DZIECI – dla dzieci do VI klasy oraz IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – dla uczniów klas VII i VIII. Turnieje IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ i IGRZYSKA DZIECI rozegrane zostały systemem szwajcarskim kontrolowanym, na dystansie 7 rund każdy. Tempo gry w obu turniejach wynosiło 15 minut na partię dla zawodnika. Drużyny startowały w składach cztero – osobowych: 3 chłopców lub dziewczyn na szachownicach I – III oraz 1 dziewczyna na szachownicy IV. W turnieju IGRZYSK DZIECI udział wzięło 21 drużyn, a w IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 10 drużyn.

Wyniki:

Igrzyska Dzieci – 13 miejsce

Dawid Sochacki

Jeremi Ganowicz

Kyryll Koval

Marta Mazur (wygrała 6 z 7 partii)

Igrzyska Młodzieży Szkolnej – 2 miejsce

Bartosz Jankowiak

Mikołaj Cichocki (najlepszy wynik na II szachownicy – 7/7)

Borys Górka

Dzięki wspaniałej grze Bartosz, Mikołaj i Borys zapewnili sobie udział w Finale Wojewódzkim w szachach drużynowych, który odbędzie się w grudniu.

Serdecznie Gratulujemy osiągniętych wyników!

Robert Woźniak

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content