Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Wolność kocham i rozumiem…

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole było wiele atrakcji. Obchody miały charakter projektowy.
Uczennice i uczniowie zadbali nie tylko o odpowiedni strój galowy, niektórzy mieli biało-czerwone kotyliony. W ubiegłym tygodniu na lekcjach wychowawczych rozmawialiśmy, czym jest współczesny patriotyzm, kogo uważamy za patriotę i patriotkę. Młodzież wykonywała plakaty nawiązujące do książki „Kto ty jesteś” Joanny Olech i Edgara Bąka, którymi ozdobiła korytarze szkoły. Klasy wybierały patronów i patronki swojej sali – bohaterów i bohaterki niepodległości. Przyozdabiały swoje drzwi. Niektóre były ozdobione wieloma zdjęciami, domyślamy się, że trudno było wybrać jedną osobę. Bohater(k)ami zostali: Lech Wałęsa, Anna Dymna, Tadeusz Kościuszko, Fryderyk Chopin, królowa Jadwiga, Maria Skłodowska-Curie, Krzysztof Kamil Baczyński, Wisława Szymborska, Irena Sendlerowa, Janusz Korczak, a także nauczycielki, które w 1945 tworzyło pierwszą szkołę w Poznaniu, otwartą jeszcze w lutym 1945 r., w trakcie walk o Poznań: Izabela Cynkówna, Helena Grajek, Maria Dalkowska, Lucyna Mroczkowska, Jadwiga Witucka. Więcej o nich można przeczytać na stronie naszej szkoły w zakładce: historia. Dziś uczniowie i uczennice grali w escape room w swoich salach. Brali udział w koncercie piosenek towarzyszących najważniejszym wydarzeniom z historii Polski, zatytułowanym „Białe róże”; a także poszukiwali niepodległościowych QR kodów z zagadkami rozwieszonych w różnych miejscach w szkole. Działo się dużo, życzymy spokojnych obchodów jutra. W Poznaniu jak wiadomo, to nie tylko Święto Niepodległości, ale także Imieniny Ulicy. A zatem smacznych rogali!

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content