Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

KUPUJ Z GŁOWĄ, CZYLI JAK CZYTAĆ ETYKIETY – Erasmus+

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

Czytanie etykiet kupowanych przez nas produktów stanowi doskonały nawyk, który warto sobie wypracować. Dzięki temu z łatwością wybierzesz produkt zdrowszy, o lepszym składzie.

Nasi uczniowie mieli okazję przekonać się, że etykiety produktów zawierają wiele cennych informacji.

Dowiedzieli się z nich między innymi:

• ile łyżeczek cukru zawiera porcja produktu,

• ile tłuszczu znajduje się w produkcie,

• czy produkt zawiera dużą ilość wartościowego błonnika.

Ostatnie badania* wykazują, że Polacy są coraz bardziej świadomymi konsumentami i z większą uwagą wybierają produkty spożywcze. To bardzo ważne, bo zdrowe odżywianie zaczyna się już w sklepie przy;x7iioipółce! Dlatego zaprosiliśmy do naszej szkoły na zajęcia przedstawiciela Wielopolskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, która zachęcała uczniów do świadomego wybierania podczas zakupów takich produktów, które nie tylko smakowicie wyglądają, ale także dostarczą istotnych wartości odżywczych.

Uczniowie klasy 7b już wiedzą, że wystarczy uważnie przeczytać etykiety produktów ze szczególnym uwzględnieniem ich składu. To właśnie tam znajdziemy odpowiedź na pytanie: „Czy to jest zdrowe?” i „Co warto kupować?”. Na zajęciach wykorzystywaliśmy kompetencje kulturowe i językowe szkolone w ramach programu Erasmus+ „Nasza Europa” finansowanego ze środków Unii Europejskiej. Dzięki temu nasi uczniowie mogli ocenić szerszą perspektywę zdrowego żywienia funkcjonującą w różnych europejskich krajach.

* Badanie opisane powyżej realizowane były 30 lipca – 4 sierpnia 2021 r. metodą CAWI na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie Polaków 18+. N = 1040.

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub FRSE. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content