Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

ŻYJĘ BEZ DYMKA – Erasmus +

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

Uczniowie klasy 7b mieli okazję spotkać się z przedstawicielką Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu, która zapoznała młodzież ze skutkami zdrowotnymi, społecznymi i ekonomicznymi palenia papierosów. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wyglądają zniszczone płuca palacza i porównać je do płuc zdrowej osoby. Mogli też przekonać się jak zgubne konsekwencje dla naszego organizmu niesie za sobą palenie czynne, ale też bierne.

Każdego roku w polskich szkołach odbywa się konsekwentna walka z paleniem wśród młodzieży w trosce o zdrowie przyszłych pokoleń.

W Polsce obowiązuje ustawa antynikotynowa zakazująca palenia e-papierosów i papierosów tradycyjnych w przestrzeni publicznej, czyli w miejscach takich jak: szkoły, urzędy, przystanki autobusowe, kawiarnie, restauracje, itp. Za nieprzestrzeganie tego zakazu grozi kara grzywny do 500zł, a w przypadku osób niepełnoletnich może to być także wniesienie sprawy do sądu rodzinnego.

Dlatego też ważna jest profilaktyka i to, jaki przykład dzieciom i młodzieży będą dawać dorośli, ponieważ samo zakazywanie młodym ludziom palenia nie przyniesie rezultatów, jeśli dorośli nie będą świecić przykładem.

PAMIĘTAJCIE – Należy zadbać o swoje zdrowie oraz życie i nie spalić się na starcie!

Projekt ten z wykorzystaniem kompetencji kulturowych i językowych realizowaliśmy w naszej szkole w ramach programu Erasmus+ „Nasza Europa” finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub FRSE. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content