Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Andrzejki

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

29 listopada i 1 grudnia odbyły się zabawy andrzejkowe grupach świetlicowych klas III. Wychowawczynie przygotowały dla swoich podopiecznych różnego rodzaju wróżby, konkursy i zabawy, w których dzieci z ogromną chęcią uczestniczyły.

W klasie III a dzieci wróżyły imię swojego przyszłego męża, żony lub przyjaciela nakłuwając szpilką serca z imionami, kręciły wirtualnym kołem fortuny dowiadując się co je spotka w dalszej lub bliższej przyszłości, losowały kartki, które pani Brygida nadpalała na świeczką aż ukazał się napis z przyszłym zawodem dziecka, układały buty w stronę drzwi dowiadują się komu spełni się najszybciej marzenie. Po wróżbach przyszła kolej na zabawę przy muzyce – przechodzenie pod kijkiem na różnej wysokości, taniec z programem Just Dance, zabawa w „Krzesełka”.

W grupie świetlicowej klas 3B i 3C dzieci uczciły andrzejki zabawami – zrobiliśmy wyścig butów do drzwi, właściciel (a raczej właścicielka, Dominika) wygrała spełnienie tajemnego marzenia. Następnie dzieci rzucały monetą do pojemnika z wodą, stojąc tyłem. Zaskakująco dużej liczbie osób udało się trafić. Na koniec dzieci w mniejszych grupach bawiły się „lepiąc” z kolegów lub koleżanek figury woskowe. Było dużo śmiechu i dobrego nastroju.

Zabawie towarzyszyły pozytywne emocje i wszyscy uczestnicy żałowali, kiedy czas zabawy dobiegł końca.

Brygida Kovacs, Joanna Wojtkowska

Fotorelacja w galerii – kl. III a

Fotorelacja w galerii – kl. III b

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content