Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Turniej warcabowy

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

W lutym, w grupach świetlicowych klas II i III a, rozegrany został Turniej warcabowy. Przed rozpoczęciem gier panie Jola, Beata i Brygida przedstawiły uczestnikom regulamin. Grano systemem pucharowym, czyli gracze, którzy zwyciężali swoje pojedynki przechodzili do następnego etapu, aż do finału. Następnie w wyniku losowania dzieci podzielone zostały
na pary.

Gracze podczas swoich pojedynków długo myśleli nad każdym posunięciem mając świadomość, że nie są to zwykłe gry, jakie toczą na co dzień podczas pobytu w świetlicy.  Nikt nie chciał popełnić błędu, który mógłby kosztować odpadnięcie z turnieju.

W klasach drugich ogłoszenie o turnieju spotkało się, jak zwykle, z wielkim zainteresowaniem ze strony dzieci. Pierwszy etap polegał na wyłonieniu mistrza z każdej klasy. W drugim etapie mistrzowie z klas 2 a, 2 b i 2 c grali ze sobą, każdy z każdym. W wyniku tych rozgrywek mistrzem klas drugich został Kacper z klasy 2 b, wicemistrzem – Jacek z klasy 2 a, a trzecie miejsce zajęła Zosia z klasy 2 c.

Kiedy, w klasie 3 a, wyłoniono czterech najlepszych graczy rozpoczęły się gry finałowe. Najpierw rozegrany został mecz o miejsce trzecie, w którym rywalizowały Agata i Laura. Grę tę wygrała Agata zdobywając trzecie miejsce. Następnie w finale, o miejsce pierwsze, zagrali Basia i Mateusz. Po zaciętej grze wygrała Basia zajmując pierwsze miejsce w turnieju klas trzecich, a Mateusz – drugie.  

Finaliści otrzymali nagrody, a osoby, które zajęły miejsca pierwsze dodatkowo możliwość gry w Turnieju arcymistrzów, który rozegrany zostanie po feriach.

Brygida Kovacs, Jolanta Thiel

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content