Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

XI Międzyświetlicowy Turniej w „Dwa ognie”

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

20 marca nasza świetlica była kolejny raz organizatorem Międzyświetlicowego Turnieju w „Dwa ognie” klas II i III. Nasze zaproszenie przyjęły dwie z trzech szkół, które są z nami niezmiennie od początku organizacji zawodów – Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 z os. Wichrowe Wzgórze i Szkoła Podstawowa nr 65 z os. Kosmonautów.

Organizatorką i głównym sędzią zawodów jest od początku pani Jolanta Stęplowska, która przygotowuje specjalnie dla dzieci ze świetlicy tę ciekawą i dobrą dla zdrowia formę spędzania wolnego czasu. Sędziami pomocniczymi były na zmianę panie opiekujące się drużynami z zaproszonych szkół. 

Zawody poprzedziły treningi gry w „Dwa ognie” prowadzone specjalnie na potrzeby turnieju przez pana Andrzeja Gumnego.

Przed rozpoczęciem zawodów pani Jola przypomniała regulamin, a także przeprowadziła rozgrzewkę. Następnie losowana była kolejność gier. Z uwagi na ilość drużyn (3) grano systemem „każdy z każdym”. W meczach kolejno grać miały: SSP 2 i SP 11, SSP 2  i SP 65 oraz SP 65 i SP 11. Wszystkie spotkania były bardzo zacięte i dostarczyły ogromnych emocji.

Ostatecznie wszystkie swoje mecze wygrała i I miejsce zajęła drużyna ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2, II miejsce wywalczyła nasza dzielna drużyna, a III – SP 65. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a ich opiekunowie podziękowania. Zawodnicy mogli także zregenerować siły otrzymanymi ciasteczkami i soczkiem jabłkowym.

Na koniec, tradycyjnie, zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników zawodów.

Był to kolejny udany turniej i miło spędzony czas w gronie sympatycznych osób lubiących sport i rywalizację.

Naszą drużynę tworzyli: Zuzia i Jacek z kl. II a, Sofia, Natalia i Aleks z kl. II b, Julek z kl. II c, Basia, Weronika, Agata i Oskar z kl. III a, Janek z kl. III b.

Brygida Kovacs

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content