Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Eksperymenty fizyczno-chemiczne

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

Podobnie jak w poprzednim, również i w tym roku szkolnym, panie Beata i Jola zorganizowały dla swoich świetliczaków pokaz eksperymentów fizyczno-chemicznych. Pomimo, iż było ich nieco mniej niż w zeszłym roku, były równie ekscytujące i spektakularne. Można było obserwować wulkan wylewającej się piany, świeczkę na talerzyku wypełnionym wodą, przykrytą słoikiem, do którego psiknęliśmy troszkę dezodorantu, w skutek czego wytworzyło się podciśnienie, świeczka zgasła, a słoik napełnił się wodą z talerzyka. Był to eksperyment, który najbardziej podobał się dzieciom. Dużą ekscytację wzbudziła również ciecz newtonowska, która zachowuje się jak ciało stałe, gdy dostarczymy jej energii, a gdy nic z nią nie robimy, wraca do stanu ciekłego. Dzieci miały przy tym wiele frajdy. Ostatnim eksperymentem było tworzenie tzw. slime’a z pasty do zębów oraz wody z solą. Ten eksperyment nam jednak nie wyszedł, ale nic straconego! Mamy w planach wykonać slime’a z nieco innych składników.

Beata Łukaszyk

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content