Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Gramy w zielone – part II

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

Uczestniczki i uczestnicy dzisiejszych warsztatów pojawili się już pół godziny przed zajęciami, tak bardzo nie mogli się doczekać kontynuacji tworzenia własnych gier! Szybko ustawiliśmy stoliki i przygotowaliśmy materiały plastyczne.

Pierwsza część spotkania odbyła się na korytarzu, w miejscu, w którym powstanie nowa strefa spotkań. Rozegraliśmy rundę „Lodołamacza”, by poznać się jeszcze lepiej. Już wiemy, jak chcemy zmieniać świat, co zabierzemy na bezludną wyspę, jaki tytuł może mieć książka biograficzna, a jak nazwiemy swój wygrany jacht i o jakiej supermocy marzymy.

Po takiej rozgrzewce, w ruch poszły pędzelki, mazaki, nożyczki, kleje i patyczki. Plansze naszych gier nabierały barw, stroiły się w różnorakie pola, karty, słodycze, drzewa i kamyki… Grupy opracowywały też instrukcje i pudełka do przechowywania.

Energię i rześkość zapewniły nam winogrona – nawiązanie do spotkania z metodą Lego-Logos.

Jeszcze trochę pracy nam zostało – każda grupa chce dopracować swoje dzieło, dlatego na końcowy efekt musimy jeszcze poczekać.

Uczestniczki i uczestnicy: 15 osób w wieku 10-12 lat z 3 krajów: Polski, Ukrainy i Białorusi.

Prowadzące: Agnieszka Adamowska i Justyna Ilasz

Działania odbywają się w ramach programu IOM Poland finansowanego przez Stany Zjednoczone Ameryki.

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content