Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

„Śmietnikówka”

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

27 marca, po raz drugi w tym roku szkolnym, odbył się bardzo lubiany przez dzieci z klas II i III konkurs rzutów do kosza na śmieci „Śmietnikówka. Tradycyjnie wykonywano rzuty kulkami papieru do czystego kosza na śmieci z odległości 5 metrów 20 centymetrów. W zawodach udział wzięło 26 dzieci, które oddały cztery rzuty w fazie głównej zawodów. Następnie dzieci, które trafiły raz, brały udział w dogrywce o miejsce czwarte. Po zaplanowanych trzech rundach, z uwagi na to że nikomu nie udało się trafić, miejsce to otrzymały wszystkie te osoby. W końcu kolej przyszła na troje uczestników, którzy w fazie zasadniczej trafili do kosza dwukrotnie. Wykonywali oni rzuty walcząc o miejsce pierwsze, drugie i trzecie. Ten wielki finał, tak jak i całe zawody, dostarczył dużo emocji. Ostatecznie  miejsce pierwsze zdobyła  Zuzia z kl. II b, drugie – Natalia również z kl. II b, a miejsce trzecie – Kuba z kl. II a. Zwycięzcy otrzymali puchar i medale, a wszyscy uczestnicy mogli wybrać sobie drobne nagrody.

Tradycją „Śmietnikówki” jest dobra atmosfera podczas zawodów, zachowanie fair play wszystkich uczestników – wzajemne dopingowanie, wspieranie i nagradzanie gromkimi brawami każdego gracza, któremu uda się trudna sztuka trafienia do kosza.

Były to kolejne udane zawody, a na następne zapraszamy już w przyszłym roku szkolnym!

Brygida Kovacs

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content