Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

,,Tradycje wielkanocne na świecie” – Erasmus+

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

W naszej szkole realizowany był projekt edukacyjno- informatyczny „Tradycje wielkanocne na świecie”. W zajęciach brali udział uczniowie klas 5-tych . Celem zajęć było przybliżenie dzieciom i młodzieży tradycji i zwyczajów świąt wielkanocnych w wybranych państwach.

Uczniowie podróżowali po świecie i dowiedzieli się jak wyglądają święta w: USA, Niemczech, Włoszech Portugalii, Hiszpanii, Australii, Finlandii, Szwecji… oraz w wielu innych zakątkach globu.

Dzieci podczas zajęć pracowały bardzo aktywnie i twórczo.

Pierwszym etapem projektu było samodzielnie wyszukanie i przygotowanie wszelkich wiadomości, informacji i ciekawostek dotyczących zwyczajów świątecznych w wybranych przez siebie krajach. Następnie, każdy przygotował prezentację przy użyciu programu Prezi.

Ciekawych pomysłów nie brakowało! Nie brakowało również dobrej zabawy!

Projekt realizowany w ramach programu Erasmus+ „Nasza Europa”.

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub FRSE. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content