Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Świetlicowe Mistrzostwa w Piłce Nożnej Klas II

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

25 kwietnia odbyły się bardzo lubiane przez chłopców ze świetlicy zawody – Świetlicowe Mistrzostwa w Piłce Nożnej. Sędzią głównym był pan Andrzej Gumny prowadzący dla dzieci ze świetlicy codzienne zajęcia sportowe w sali gimnastycznej.

Do zawodów zgłosili się prawie wszyscy chłopcy ze świetlicy z klas II, a także jedna dziewczynka. Przed rozpoczęciem zawodów odbyła się rozgrzewka, kapitanowie wybrali składy dwóch drużyn, a następnie pan Andrzej przedstawił regulamin rozgrywek. Wszyscy zawodnicy grali z ogromnym zaangażowaniem, widoczne było, że gra w piłkę nożną nie jest im obca. Emocje były bardzo duże, zarówno na boisku jak i na trybunach, a każdy gol przyjmowany był z wielkim entuzjazmem i radością. Gra obydwu drużyn była bardzo wyrównana i mecz, w czasie podstawowym, zakończył się remisem. Konieczna była dogrywka, która jednak znowu nie przyniosła rozstrzygnięcia. Musiały zostać przeprowadzone rzuty karne, przy których „emocje sięgnęły zenitu”. Każdy z zawodników po kolei wykonywał strzał na bramkę. Tutaj wreszcie udało się wyłonić zwycięzcę turnieju.  

Nastąpiło uroczyste wręczenie medali wszystkim graczom. W zwycięskiej drużynie znalazł się także wyróżniający się zawodnik, Jacek z klasy II a, który strzelił aż 3 gole!! Otrzymał on pamiątkową statuetkę „Króla strzelców”.

Były to kolejne bardzo udane mistrzostwa w piłce nożnej i biorąc pod uwagę to, jaką popularnością cieszą się wśród chłopców chodzących do naszej świetlicy, miejmy nadzieję, że nie ostatnie. Wszystkim zawodnikom należą się ogromne brawa za wspaniałą grę i zaangażowanie.

 Brygida Kovacs

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content