Szkolne Kółko Turystyczne

Wycieczka do Bydgoszczy 30.03. 2023 r.

30 marca z inicjatywy Szkolnego Koła Turystycznego odbyła się wycieczka do Bydgoszczy. Jej uczestnicy odwiedzili Exploseum, unikatową atrakcję turystyczną miasta i rejonu. Znajduje się tam dawna niemiecka fabryka materiałów wybuchowych. Następnie uczniowie odwiedzili oryginalne Muzeum Mydła i Historii Brudu, w którym podczas warsztatów rękodzielniczych wytworzyli piękne glicerynowe mydełka, pachnące kawą, lawendą, czekoladą i truskawką. Po zawodach sportowych na barce, udaliśmy się na spacer po mieście. Zwiedzając urokliwe zakamarki Bydgoszczy, trafiliśmy na miejsce kręcenia kadrów do filmu „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”. Przed wyjazdem do rodzimego Poznania, podziwialiśmy z tarasu widokowego przepiękne widoki na miasto. To był fantastyczny wyjazd!

Szkolne Koło Turystyczne serdecznie zaprasza na wycieczkę do Kłodawy!

W planie:
Zwiedzanie kopalni soli z przewodnikiem: zjazd szybem „Michał” na poziom 600m z prędkością 6m/s, podziemna trasa turystyczna, przejście podziemnymi komorami i chodnikami wykutymi w różowej i białej soli, kaplica świętej Kingi oraz komnata Drakuli !

Wyjazd we wtorek 21.02, zbiórka 06.30 przy szkole, powrót około 17.00.
Koszt: 135 zł.

Zapisy u pani Dominiki Hęćki lub Pani Natalii Siwek, do najbliższego piątku.

Zapraszamy !
Szkolne Koło Turystyczne

Wycieczka do Łodzi 22.11

Miasto 4 kultur albo ziemia obiecana – tak nazywano Łódź, do której wybrali się 22.11 uczniowie klas 4-8 i 2OP. Plan wycieczki powstał w ramach Szkolnego Koła Turystycznego ODKRYWCY ZDOBYWCY 11. Zakładał nie tylko zwiedzanie ciekawych miejsc, ale także integrację uczniów i uczennic polskich i ukraińskich. Uczestnicy i uczestniczki miały okazję dowiedzieć się o rozwoju przemysłowym miasta, podziwiać zrewitalizowane fabryki włókiennicze czyli Manufakturę, pałac Izraela Poznańskiego, wspaniałe kamienice przy ul. Piotrkowskiej. Zajrzeli także do Pasażu Róży, niezwykłego zakątka, w którym kawałeczki luster na ścianach kamienic tworzą inną rzeczywistość. Przechodząc przez przepiękne bramy, można odnaleźć wspaniałe murale, których w całej Łodzi jest ok. 200. Dzieci i młodzież mogła też zobaczyć swoje odbicie w lustrzanym sercu WOŚP. Ostatnim punktem spaceru był dworzec Łódź Fabryczna jakże różny dworzec od poznańskiego. Łódź to miasto inspirujące. To w nim przez wiele lat mieszkał i tworzył jeden z najsławniejszych polskich pisarzy Julian Tuwim. W następnym poście opowiemy o tym, co jeszcze warto tu zobaczyć.